Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Yüzde 100 yerli marka Sleepy, Türkiye ve dünya pazarında yükseliyor.

Yüzde 100 yerli marka Sleepy, Türkiye ve dünya pazarında yükseliyor.

gelenekselhaber gelenekselhaber -
5 0

Faaliyetine 2004’te başlayan ve Avrupa’nın en büyük üreticilerinden biri haline gelen Eruslu Sıhhat, %100 yerli sermaye ve yerli üretimle Sleepy markasını yükseltmeye devam ediyor. 

Bebek bezi başta olmak üzere hijyen eserleri ve hijyen bileşenlerini üreten Eruslu Sıhhat, 2016 yılında kendi markası olan Sleepy ile Türkiye pazarına güçlü bir giriş yaptı. 

Türkiye’nin saf suyla dokunmuş birinci bebek bezini üreten Sleepy, kısa vakitte anne-babaların beğenisini kazanarak bebek bezi pazarında en çok satan bebek bezi oldu. Saf ve doğal içeriklerle eserlerini geliştiren Sleepy, yalnızca tüketici beklentilerini değil, dalının eser ve üretim anlayışını da büyük ölçüde değiştirmeyi hedefledi. 

 

Türkiye’nin 1 numaralı bebek bezi Sleepy 100’ü aşkın ülke ile dünya pazarında 

Sektöründe birçok yabancı kökenli marka ile rekabet eden Sleepy, araştırma şirketi NielsenIQ’nun pazar bilgilerine nazaran kısa bir vakit içerisinde Türkiye’nin 1 numaralı markası haline geldi. 

Bu süreçte eserlerin niteliği ve kalitesi kadar çeşitliliğine de yatırım yapan marka; ıslak havlu, bayan pedi, yetişkin hasta bezinin yanı sıra sıvı sabun, evcil hayvan bakım eserleri ve yüzey paklık havlusu çeşitlerini de eser portföyüne katarak dalında süratle ilerlemeye devam ediyor. Bebek bezinden ıslak havluya, yetişkin hasta bezinden yüzey paklık havlusuna Sleepy eserleri, bugün dünyanın 100’ü aşkın ülkesinde itimatla kullanılıyor. 

 

Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılında da küresel marka olma yolunda 

Sektöründe Avrupa’nın en büyük entegre tesislerinden birine sahip olan ve 4500 şahsa istihdam sağlayan Sleepy, yeni eser yatırımlarıyla Cumhuriyet’imizin birinci yüzyılında olduğu üzere ikinci yüzyılında da dünya pazarında büyümesini sürdürmeyi ve tüketiciye yeni eserler sunmayı hedefliyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir