Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Yorglass genç kuşaktan tam not aldı

Yorglass genç kuşaktan tam not aldı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
8 0

Cam dünyasının global ve güvenilir tedarikçisi Yorglass, sektörde gösterdiği başarıların yanı sıra yenilikçi insan kaynakları uygulamalarıyla da fark yaratmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Great Place to Work tarafından hazırlanan Best Workplaces for Millennials 2024 listesine giren şirket, milenyum kuşağının genç yeteneklerinin beklentilerine cevap veren çok katmanlı İK perspektifinin ve insan odaklı çalışma kültürünün başarısını bir kez daha tescillemiş oldu. 

 

Bu sene sektördeki 50. yılını kutlayan Yorglass, yarım asırlık tarihinde ilklere imza atmaya ve prestijli listelerde yer almaya devam ediyor. Çalışanlarının ihtiyaçlarını anlamayı ve onlara en iyi çalışma ortamını sunmayı öncelik haline getiren, genç yeteneklerin beklentilerini ve değerlerini anlayan, onlara itici güç oluşturacak yenilikçi stratejiler geliştiren şirket, Great Place To Work 2024 En İyi İşverenler Ödülünün ardından, şimdi de genç kuşaklar için harika bir iş yeri deneyimi sunan ve güven ortamı sağlayan organizasyonların yer aldığı Best Workplaces for Millennials™ 2024’ün 1000+ Listesine girdi. Günümüz iş dünyasının en prestijli listelerinden biri olan Best Workplaces for Millennials’a girmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yorglass İnsan Kaynakları Direktörü Ayşe Doğruöz, genç kuşağın iş hayatındaki istek ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere inovatif İK uygulamalarını sürekli geliştirmeye devam edecekleri mesajını verdi.

 

Yorglass İK uygulamalarının başarısını bir kez daha tescilledi

Genç kuşak çalışanlarından aldığı yüzde 86’lık oy oranıyla Best Workplaces for Millennials 2024 listesinde yer alan şirketin başarısını değerlendiren Doğruöz; “Yorglass olarak, sadece üretim gücümüzle değil, aynı zamanda yetenek yönetimi uygulamalarımızla da fark yaratıyoruz. İş dünyasına hızlı bir giriş yapan bu kuşağı anlamak, profesyonel iş hayatlarında yanlarında olmak ve gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla mekanizmalar geliştiriyor, çalışma kültürümüzü ve İK uygulamalarımızı yeniden şekillendiriyoruz. Çalışma ekosisteminin en geniş popülasyonunu oluşturan genç kuşağın kariyer yolculuğunu desteklemek için sunduğumuz çeşitli eğitim programları, kişisel gelişim programları ve sosyal etkinliklerle çalışanlarımızın motivasyonunu ve bağlılığını artırıyoruz. X, Y ve Z kuşağından oluşan karma bir jenerasyona sahip şirketimizde farklı nesillerin beklentilerini anlamak ve onlara değer veren bir çalışma ortamı sunmak bizim için her zaman önemli bir öncelik. Yaratıcı ve esnek iş modellerimizi, kişisel ve profesyonel gelişime verdiğimiz destekle birleşerek çalışanlarımızın potansiyellerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Bu başarı, yalnızca bugüne değil geleceğe de yatırım yaptığımızın bir göstergesi. Bu yolda bizimle olan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Çalışanlarının kariyer yolculuklarına ilham veriyor

50 yıldır cama hayat veren bir işveren markası olarak genç jenerasyon için hem kariyer yolculuğu hem de bireysel gelişim adına çeşitli yollar sunduklarının altını çizen Doğruöz; “Şirketimizin var olma nedenini ‘Global Güvenilir Tedarikçi Olmak’ olarak belirledik ve bu ilkenin çatısı altında sürekli olarak kendimizi geliştirmek ve daha iyi bir gelecek inşa etmek için çalışıyoruz. Çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık çatısı altında; kültürel gelişim ve değişimin bir parçası olan Yorglass Akademi, genç yeteneklerin kariyer yolculuklarını tasarladığımız Yorfuture, yetenekli genç kadınların kariyerlerini desteklediğimiz kadın mentorluk programları, katılımcı bir kültür ile kurulan Gölge İcra ve yeni nesil hedefleri masaya yatırdığımız OKR projeleri ile çalışanlarımızın yanında yer alıyoruz. Kurum içi iletişimi artırmak, aidiyet duygusunu güçlendirmek ve motivasyonu yükseltmek için kullandığımız yeni nesil İK platformu Ming ve tüm çalışanlarımıza dijital, sürdürülebilir ve bütünsel bir öğrenme fırsatı sunduğumuz e-learning alt yapısı ile gelişiyor ve geliştiriyoruz. Yine şirketimizin çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık perspektifinden hareketle ‘Her Ses Eşittir’ projesini hayata geçiriyoruz. Bu proje kapsamında ‘50 Yıl, 50 Kadın’ mottosuyla başlattığımız kadın mentorluk programımız ile geleceğin kadın liderlerine yolculuklarında rehberlik etmeyi amaçlıyoruz. Başarılı her kadının, iş dünyasında eşit fırsatlara erişebilmesini ve cam tavanlara takılmadan potansiyellerini ortaya koyabilmelerini hedefliyor, kariyer gelişimlerini destekliyoruz. 50 yıllık tarihimizde olduğu gibi bundan sonra da çalışanlarımızın kariyer yolculuklarına ilham vermeye devam edeceğiz” diye belirtti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir