“Yıllar önce dikilen ağaçlar yeşil koridor oluşturdu”

Lüleburgaz’da yeşil koridorlar artıyor!

Lüleburgaz Belediyesinin yıllar evvel Özgürlük Caddesine diktiği çınar ağaçları yaz mevsimiyle birlikte yemyeşil bir görünüme kavuştu. Öte yandan kentte yeşil koridorları artırarak daha yeşil ve nefes alınabilir bir etraf oluşturmayı gaye belirleyen Lüleburgaz Belediyesi 2019’dan bu yana yol kenarlarına ve refüjlere toplam 4 bin 385 adet ağaç dikti.

Lüleburgaz Belediyesi daha yeşil ve yaşanabilir bir Lüleburgaz için çalışmalarını aralıksız bir formda sürdürüyor. Yalnızca son 4 yılda kentte kişi başına düşen yeşil alan ölçüsünü 4 kat artıran Lüleburgaz Belediyesi, öteki yandan yol kenarlarına diktiği çınar, akasya, ıhlamur üzere ağaçlarla yeşil koridorlar oluşturuyor.

Yeşil koridorlarla nefes alan kent!

Yeşil koridorlarla nefes alan kent anlayışıyla hareket eden belediye takımları bu kapsamda İstasyon Caddesi, Özgürlük Caddesi, Millet Caddesi üzere kentin ana güzergahlarında ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Park ve Bahçeler Müdürlüğü grupları yalnızca son 4 yılda ortalarında çınar, ıhlamur, akasya, fıstık çamı, zeytin üzere cinslerin olduğu 4 bin 385 adet ağacı yol güzergahlarına dikerek yeşil koridorlar oluşturmaya başladı. Öte yandan yeşil koridorlar ortasında yer alan Özgürlük Caddesi ise havadan görüntülenirken ortaya hoş fotoğraflar çıktı. 

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*