Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Yeşil Bursa Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye’nin Gözü Zirvede

Yeşil Bursa Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye’nin Gözü Zirvede

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Castrol Ford Team Türkiye, Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın dördüncü ayağı olan Yeşil Bursa Rallisi’nde bir kere daha tepe için start alacak.

Bursa Araba Sporları Spor Kulübü’nün (BOSSEK) tertibini üstlendiği Atış Yapı 48.Yeşil Bursa Rallisi, 17 Mayıs’ta saat 20:00’de Downtown’daki start seremonisiyle başlayacak ve 19 Mayıs’ta 15:30’da Aloft Hotel’deki finiş ve ödül merasimi ile sona erecek. Takımlar, Bursa ve etrafındaki asfalt yerde 117 kilometresi özel etaplardan oluşan toplam 470 kilometre boyunca kıyasıya gayret edecek. 

Castrol Ford Team Türkiye’nin genç pilotları gayrete hazır

Otomobil sporları arenasının öncü grubu Castrol Ford Team Türkiye, genç pilotları ve güçlü Ford araçlarıyla start alacak. 

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda liderliği elinde bulunduran Ali Türkkan, co-pilotu Oytun Albayrak ile Bursa’da puanlarına puan katarak pozisyonunu pekiştirmek istiyor. İkili, asfalt yerde bir kere daha suratlarını ve yeteneklerini ortaya koyacak.

Castrol Ford Team Türkiye’nin bir başka yetenekli pilotu Efehan Yazıcı ise co-pilotu M. Akif Yalçın ile 4 çeker Fiesta Rally3 araçlarıyla yarışacak. İkili, doruğa ortak olmayı hedefliyor. Grubun en genç pilotu Mert Yudulmaz ve co-pilotu Sevi Akal da her yarışta daha da geliştirdikleri etap derecelerini Bursa’da podyumla taçlandırmayı amaçlıyor.

Otomobil sporları arenasının rakipsiz takımı Castrol Ford Team Türkiye, 27. yılını kutladığı bu dönemde 17. şampiyonluk amacına emin adımlarla ilerliyor. Ekip; Türkiye Ralli Markalar Şampiyonluğu, Türkiye Ralli Şampiyonluğu, Türkiye Co-Pilotlar Şampiyonluğu, Türkiye Ralli Genç Pilotlar Şampiyonluğu ve Türkiye Ralli İki Çeker Şampiyonluğu üzere birçok kıymetli muvaffakiyete imza atarak dönemi dorukta tamamlamak istiyor.

Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası Takvimi:

  • 14-15 Eylül ESOK Rallisi (Eskişehir)
  • 5-6 Ekim Kocaeli Rallisi (Kocaeli)
  • 2-3 Kasım İstanbul Rallisi (İstanbul)

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir