Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yenişehir Belediyesinden kaçak sakatat deposuna baskın

Yenişehir Belediyesinden kaçak sakatat deposuna baskın

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Mersin Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü grupları tarafından bir depoya yapılan baskında lokanta ve restoranlara satılmak üzere sıhhatsiz şartlarda koruma edilen onlarca kilo sakatat eseri olduğu tespit edildi. Kaçak olarak faaliyet gösteren ruhsatsız iş yerinde ele geçirilen sakatat eserleri imha edildi.

Halk sıhhatini korumak emeliyle kontrollerini aralıksız bir biçimde sürdüren Mersin Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü grupları gelen ihbar üzerine Yenişehir ilçesine bağlı Çiftlikköy Mahallesi’ndeki bir depoya baskın düzenledi. Yenişehir Belediyesi ve Yenişehir İlçe Besin Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü iş birliğiyle yapılan incelemelerde depoda sakatat eserlerinin hijyen kurallarına uyulmayarak saklandığı ve lokantalara satılmak üzere süreçten geçirildiği belirlendi. Ele geçirilen sakatat eserlerine imha edilmek üzere el konulurken, depo ise mühürlenerek faaliyetine son verildi.

Kent genelinde kontrollere devam edeceklerini tabir eden Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, “Vatandaşlarımızın sıhhatini korumak bizim sorumluluğumuz. Bugün bir depoya yaptığımız baskında maalesef fecî bir görüntü ile karşılaştık. İnsan sıhhatini hiçe sayanlara karşı çabamız devam edecek. Ketimizde zabıta takımlarımızla kontrollerimizi aralıksız bir halde sürdüreceğiz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir