Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yeni tramvay araçları için imzalar atıldı

Yeni tramvay araçları için imzalar atıldı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılan, 10 adet tramvay aracı ihalesini 697 milyon TL’lik teklif sunan Bozankaya A.Ş. kazandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılan, 10 adet tramvay aracı ihalesini 697 milyon TL’lik teklif sunan Bozankaya A.Ş. kazandı. Bugün (27 Nisan Perşembe) Büyükşehir ve firma ortasında mukavele imzalandı. Yüklenici firma, 540 gün içerisinde yeni tramvay araçlarını Büyükşehir Belediyesine teslim edecek.

 

SON TEKNOLOJİYLE ÜRETİLİYOR 

Vatandaşa ulaşımda konfor sağlayacak olan yerli teknoloji ile üretilen tramvaylar, Bozankaya’nın Ankara Sincan 1. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim merkezinde geliştirildi. Yaklaşık uzunluğu 33 metre olacak olan çağdaş tramvaylarda 298 kişi yolcu kapasitesi bulunuyor. Oturan yolcu sayısı 66 iken ayakta yolcu sayısı ise 232 olacak. Son teknolojik gelişmelere uygun olarak tasarlanan araçların yapısı bakım tamirat masraflarını en aza indiren halde üretilecek.

 

KOCAELİ’NİN TARİHİNE YAKIŞACAK

Kocaeli için özel olarak üretilen ve toplam 10 araçtan oluşan tramvay filosu kentin tarihi dokusu ve kentin genel görünümü dikkate alınarak tasarlanacak. Aracın tüm kesimleri asgarî vakitte da çarçabuk değiştirilebilen modüler yapıda olacak. Tramvaylar emisyon ve gürültü düzeyi tarafından ulusal ve memleketler arası standartlara uygun olarak üretilecek.

 

16 DURAKLA HİZMET VERİLİYOR

Öte yandan Akçaray tramvay çizgisi Kuruçeşme etabıyla birlikte 10 bin 212 metrelik çift hatta ulaştı. 3 kilometre tek çizgili depo alanıyla birlikte tramvayın tek çizgi uzunluğu 23,4 kilometreyi buldu. Kuruçeşme istasyonuyla durak sayısı da 16’ya çıktı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir