Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Yeni Nesil Continental Lastikleri Elektrikli Araçlar İçin Uygun

Yeni Nesil Continental Lastikleri Elektrikli Araçlar İçin Uygun

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Continental, dünyanın en başarılı 10 elektrikli araç üreticisinden 9’una lastik tedarik ediyor. EMEA Bölgesi Strateji, Analitik ve Pazarlama Lideri Enno Straten “Tüm elektrikli araçlar için tek tip lastiğin uygun olmayacağı görüşündeyiz. Bu nedenle, tüm lastik portföyümüzü elektrikli sürüş için optimize ettik” açıklamasını yaptı.

 

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental’in Avrupa’da piyasaya çıkan tüm yeni binek lastiklerinin yanaklarında artık yeni bir işaret bulunuyor: EV-Compatible (Elektrikli Araçlara Uygun) logosu. Bu logo, premium lastik üreticisinin elektrikli araçlar için geliştirdiği eser stratejisinin altını çiziyor. Continental eser gamında yer alan tüm lastikleri elektrikli arabaların şiddetli ihtiyaçlarına cevap veriyor. Ayrıyeten klâsik yakıt cinsine sahip araçların yakıt tüketimini de azaltıyor.

 

Continental Lastikleri EMEA Strateji, Analitik ve Pazarlama Lideri Enno Straten, “Tüm elektrikli araçlar için tek tip lastiğin uygun olmayacağı görüşündeyiz. Bu nedenle lastik portföyümüzü elektrikli sürüş için de optimize ettik. Yeni KONUT logomuzla artık bunu görünür hale getiriyoruz. Müşterilerimiz, Continental lastiklerinin hep gerçek seçim olduğundan emin olabilir, doğal ki bu elektrikli arabalar için de geçerli” diyor.

 

Elektrikli araçlar bu kadar yaygın hale gelmeden çok daha evvel Continental, bilhassa verimliliği artırırken tüketimi azaltma amacıyla lastiklerini optimize etmeye başlamıştı. Bunun için güvenlikten ödün vermeden daha düşük yuvarlanma direnci ve yol gürültüsüyle uzun kullanım ömrüne odaklanmak gerekiyor. Son teknolojik gelişmeler, yakıt tipinden bağımsız olarak, tüm araçlara yansıyor. Lakin, bilhassa elektrikli araç şoförleri için bu yararlar daha da besbelli. Zira AB lastik etiketine nazaran bir lastiği yalnızca bir yuvarlanma direnci sınıfı güzelleştirmek, elektrikli aracın menzilini yaklaşık yüzde 3-4 oranında artırıyor.

 

Continental, eser portföyünü karmaşık hale getirmeden elektrikli araçlar için mevcut lastik stratejisi ile lastik bayilerine de büyük avantajlar sunuyor. Örneğin; depolamayı kolaylaştırırken lastiklerin seçim, sipariş, stoklama ve lojistik süreçlerini kolaylaştırıyor. Bunun sonucunda, üretimden lastiğin takılmasına kadar olan süreçte bedelli kaynaklar korunabiliyor. Continental, lastik yanaklarının yanı sıra gelecekte tüm sipariş sistemlerinde, teşhir salonlarında ve çevrimiçi/çevrimdışı pazarlama malzemelerinde KONUT logosunu kullanıyor.

 

En başarılı 10 elektrikli araba üreticisinden dokuzu Continental’e güveniyor

2022’de Tesla, Porsche ve Mercedes-Benz üzere en başarılı 10 elektrikli araç üreticisinden 9’u, özgün ekipmanları için premium lastik üreticisinin teknolojik uzmanlığına güvendi. Bu da Continental’in eser stratejisi muvaffakiyetini kanıtlıyor. Öbür yandan, KIA ve BYD üzere Asyalı üreticiler ve Ford üzere öteki Amerikan araç üreticileri de elektrikli araçlarının orjinal ekipmanı için tercihi Continental… EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) ve Amerika (Kuzey, Güney ve Orta Amerika) bölgelerinde ise en başarılı beş üreticinin tümü yepyeni ekipman müşterileri ortasında yer alıyor. APAC (Asya-Pasifik) bölgesinde yeniden en başarılı 5 elektrikli araç üreticisinden 4’ü Continental lastiklerini tercih ediyor.

 

Hibrit ve büsbütün elektrikli araçlar, artık günümüzde kabinli scooter’lardan küçük ve orta uzunluk otomobillere, SUV araçlardan yüksek performanslı spor otomobillere kadar tüm binek araba segmentlerinde bulunuyor. Üstelik dizel araçlarla yarışan menzillere sahipler. İçten yanmalı motorlu araçlarda olduğu üzere her tip elektrikli araç için farklı lastik konfigürasyonlarına gereksinim duyuluyor. Örneğin, büyük bataryalara sahip yüksek performanslı elektrikli araçlarda, yüksek kilometre performanslı yol tutuş odaklı lastikler tercih edilirken küçük otomobillerin menzillerini optimize etmek gayesiyle yuvarlanma direncinin düşük olması gerekiyor.

 

Continental’in portföyünde bulunan yaz, kış ve dört mevsim lastikleri her türlü elektrikli araç için kullanılabiliyor. Ayrıyeten Continental, yolcu kabini içinde yuvarlanma sesini kıymetli ölçüde azaltan bir eser olan ContiSilent üzere, bilhassa elektrikli araçlarda avantajları ve yüksek yük endeksleri fark edilen özel lastik teknolojileri sunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir