Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yatırım Finansman ve TOSFED iş birliğiyle, simülatör tırı deprem bölgesindeki çocuklarımız için yola çıkıyor

Yatırım Finansman ve TOSFED iş birliğiyle, simülatör tırı deprem bölgesindeki çocuklarımız için yola çıkıyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0

Türkiye Araba Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından, sarsıntı bölgesindeki çocuklarımız için özel olarak hazırlanan yarış simülasyon ve eğitim tırı, Yatırım Finansman’ın ana
sponsorluğunda, HayataDeğerKatar sloganıyla yola çıkıyor. Yaklaşık bir buçuk ay boyunca sarsıntıdan etkilenen 11 vilayetteki çocuklarımıza ulaşacak olan projede, depremzede çocuklarımızın rehabilitasyon süreçlerine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

TOSFED, 2022 yılında Taşınabilir Eğitim Simülatörü projesiyle, Anadolu’daki 58 ili ziyaret ederek, ilkokul çağındaki yaklaşık 17.500 çocuğumuza yarış simülasyonu tecrübesi yaşatmıştı. Ülkemizin yaşadığı sarsıntı felaketinin akabinde, depremzede çocuklarımıza ulaşmayı hedefleyen TOSFED, Türkiye’nin birinci sermaye piyasası kuruluşu olan Yatırım Finansman’ın ana sponsorluğunda, geniş kapsamlı bir projeye başlıyor. Taşınabilir Eğitim Simülatörü tırında, simülatör tecrübesinin yanı sıra, birinci ve ortaokul düzeyindeki çocuklarımızla pedagoglar ve canlı bir maskot figür eşliğinde aktiviteler yapılacak ve kitap dağıtılacak.

Resmi makamlar ile koordine olarak, 11 vilayetteki çadır yahut konteyner kentler ile okulları ziyaret edecek projeyi yorumlayan TOSFED Lider Vekili Nisa Ersoy, ‘Federasyonumuzun tertipli olarak yürüttüğü toplumsal sorumluluk projeleri çerçevesinde, sarsıntı bölgesindeki çocuklarımıza ulaşacağımız yeni bir projeye başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Geçtiğimiz sene Anadolu’da yürüttüğümüz projede edindiğimiz tecrübesi, çocuklarımıza yansıtacağımız ve tek maksadı bölgedeki çocuklarımızın yüzünü güldürmek olan böylesine manalı bir projeye büyük takviye vererek, bizimle birlikte yola çıkan Yatırım Finansman’a teşekkürlerimizi sunuyorum.’ kelamlarını sarf etti.  

Yatırım Finansman Menkul Pahalar Genel Müdürü Eralp Arslankurt ise projeyi “Türkiye’nin birinci aracı kurumu olarak yaşadığımız zelzele felaketinin birinci anından itibaren bölgeye daima takviyemizi sürdürüyoruz. TOSFED ile birlikte bu projenin temellerini atarken sarsıntı bölgesindeki çocuklarımıza ulaşmanın ve onların yüzünü bir nebze güldürebilecek olmanın büyük heyecanını taşıyoruz.” kelamlarıyla kıymetlendirdi. 

Ana sponsorluğunu Yatırım Finansman’ın üstlendiği ve irtibat ajansı olarak De Marke’nin, simülatör tedarikçisi olarak Apex Racing’in katkıda bulunacağı proje kapsamında; Taşınabilir Eğitim Simülatörü tırı, 8 Mayıs’ta Kahramanmaraş’tan başlayarak, Mayıs ve Haziran aylarında sırasıyla Kahramanmaraş, Osmaniye, Adana, Hatay, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Elazığ vilayetlerini ziyaret edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir