Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Veloturk Gran Fondo Çeşme by Salcano start aldı

Veloturk Gran Fondo Çeşme by Salcano start aldı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
4 0

Çeşme Belediyesi mesken sahipliğinde bu yıl 7. kere düzenlenen Veloturk Gran Fondo Çeşme by Salcano da bu yıl yarışa 12 ülkeden 829 bisikletçi katıldı. İki parkurda toplam 66 bayan bisikletçi, 763 erkek bisikletçi start aldı.

Amatör yol bisikleti yarışı Veloturk Gran Fondo Çeşme by Salcano, Türkiye’nin beğenilen tatil noktası Çeşme’de Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında bisiklet tutkunlarını çocuklar için yedinci sefer bir araya getirdi. 

Argeus Travel & Events tarafından, Veloturk iş birliği ve Salcano’nun ana sponsorluğunda düzenlenecek Veloturk Gran Fondo Yarışı; T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu, İzmir Valiliği, Çeşme Kaymakamlığı’nın dayanakları ile Çeşme Belediyesi’nin mesken sahipliğinde bugün gerçekleşiyor. Tertibe Toyota Mobilite sponsoru, Pınar Protein, Actifoam, Shimano, PT Academy markaları da eser ve hizmet sponsoru olarak dayanak veriyor.

Geçtiğimiz yıl Gran Fondo World Tour® takvimine alınarak dünya şampiyonalarına katılmak için puan alınan yarışa; Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Belçika, Birleşik Krallık, İran, KKTC, Kazakistan, Polonya, Romanya, Rusya Federasyonu, Yunanistan ve Türkiye olmak üzere 12 ülkeden 829 bisikletçi katılacak. 

Organizasyon, 4 Kasım Cumartesi günü klasik Veloturk Fun Ride ile Start aldı. EXPO alanı Cumartesi-Pazar günü bisiklet tutkunlarını buluşturuyor.

 

Tüm kayıt gelirleri, Veloturk’ün “Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler” projesine aktarılacak

Arda Türkmen, Sarper Günsal, Berkem Ceylan, Aydın Diricanlı ve Umut His tarafından kurulan Veloturk, “Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler” projesi ile bugüne kadar 3 binin üzerinde çocuğun bisiklet hayalini gerçekleştiren Veloturk, bu hayale ortak olmaya devam ediyor. 

 

İskenderun Bisiklet Spor Kulübü, Veloturk’te hayata dönecek

Şubat ayında Kahramanmaraş merkez üslü zelzeleden büyük derecede etkilenen Hatay’ın İskenderun Bisiklet Spor Kulübü, 5 atleti ile Veloturk Grand Fondo Çeşme by Salcano’da çocuklar için yarışacak. Sarsıntının birinci günü enkazdan sağ kurtulan Serhat Arıoğlu, kısa parkurda pedal bastı.

 

Yarışta Yunanistan’dan da bir grup yer alacak

Çeşme’de gerçekleşecek yarışa Yunanistan’dan Sakız Adası’ndan da bir grup katılıyor. Podilateschiou Bisiklet Takımı’ndan 10 sportmen, Veloturk Gran Fondo’da çocuklar için koşuyor.

 

110 kilometrelik Salcano parkurunda 8 kategoride 262 bisikletçi start alacak

Bugün Çeşme kent merkezinden başlayan 110 kilometrelik Salcano Parkuru, tekrar Çeşme’ye dönerek son bulacak. Yarış boyunca bisikletçiler toplamda 1498 metre tırmanış gerçekleştirecek. 110 kilometrelik uzun yarışta 8 kategoride 262 bisikletçi start aldı. Pro kategoride 1 bisikletçi yarışıyor. 

 

565 bisikletçi 63 kilometrelik Toyota HYBRID parkurunda pedal çevirecek

Bisikletçilerin ağır ilgi gösterdiği 63 kilometrelik kısa yarış Toyota HYBRID Parkuru ise saat 08:30’da Çeşme kent merkezinden başlayıp 683m tırmanışın akabinde Çeşme kent merkezinde sona erecek. 16 yaşından 70 yaş üstüne kadar her yaştan bisiklet severi buluşturan yarış, kadın-erkek olarak 11 kategoride gerçekleşiyor. Paralimpik kategorisinde Eşpedal Derneği’nden 9 atlet kısa parkurda yarışa katılıyor.

63 kilometrelik kısa yarışta, 564 bisikletçi start alacak. Paralimpik B kategorisinde 9, Paralimpik C kategorisinde 3 bisikletçi kısa parkurda pedal basıyor. 

 

829 bisikletçinin 763’ı erkek, 66’sı bayan bisikletçi oldu

Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından bisiklet severin buluşacağı Veloturk Gran Fondo Çeşme by Salcano yarışına kayıt yaptıran 829 bisikletçinin 763’ü erkek, 66’sı bayan bisikletçiden oluştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir