VakıfBank’ın yeni bağlı ortaklığı VakıfPayS

VakıfBank’ın yeni bağlı iştiraki VakıfPayS

VakıfBank, yeni bağlı iştiraki VakıfPayS ile ödeme sistemlerine yenilikçi, süratli ve inançlı bir alternatif getiriyor. VakıfPayS ile kullanıcılar, ödeme hizmetlerine yönelik gereksinimlerini tek bir çatı altında toplayarak kolaylıkla gerçekleştirebilecek. 

Müşterilerine sunduğu yenilikçi eser ve hizmetlerle kesimine istikamet veren VakıfBank’ın yeni bağlı iştiraki VakıfPayS, Türkiye’nin finansal ekosistemine katkıda bulunmak hedefiyle ödeme hizmeti sunma ve elektronik para ihraç etme müsaadesi aldı.

Ticari müşterilerin yanı sıra dijitalleşen ferdî müşterilere de eser ve hizmetlerini sunacak olan VakıfPayS, gerek Türkiye gerek küresel finansal ekosisteme faal, muteber ve kaliteli hizmet anlayışıyla yola çıkıyor. VakıfPayS, Türkiye’nin tercih edilen önder ödeme hizmeti sağlayıcısı olma ve Türkiye finansal ekosisteminin gelişimiyle nakitsiz topluma geçiş gayesine katkıda bulunma misyonuyla hareket edecek. 

“VakıfPayS dalda fark yaratacak”

Bir kamu bankası olma sorumluluğuyla müşteri gereksinimlerini birinci sırada tuttuklarına dikkat çeken VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “VakıfPayS ile dijitalleşerek geleceğin şirketleri olma yolunda evrilen, iktisadın itici gücü KOBİ’lerimiz ve klâsik bankacılık dinamikleri yerine dijital dünyanın dinamikleriyle uyumlu eser ve hizmetleri tercih eden gençlerimiz başta olmak üzere toplumun her kısmının hayatını kolaylaştıracak bir tahlil bulmayı hedefledik” dedi.

VakıfPayS ile kayıt dışı iktisadın azaltılması ve toplumun tüm kesitlerinin finansal teknoloji hizmetlerine erişiminin artırılmasına katkı sağlayacaklarının altını çizen Üstünsalih,  sözlerini şöyle tamamladı:

“Diğer bir yandan nakitsiz toplum vizyonu için de değerli bir adım atıyoruz. Güçlü finansal yapısı, kesimde deneyimli insan kaynağı, kullanıcı dostu uygulaması ve bu uygulamayı taçlandıracağı varlıklı kampanları ile VakıfPayS’in kesimde fark yaratacağına inancımız tam.”

VakıfPayS ne tıp kolaylıklar sunacak?

VakıfBank’ın “Dijital kolaylaştırır” yaklaşımından ilham alan VakıfPayS’in yenilikçi dijital cüzdanı fatura ödemeden para transferine, alışverişten karekod süreçlerine müşterilerinin tüm finansal muhtaçlıklarını tek bir noktadan süratli ve inançlı biçimde yapmalarına imkan tanırken varlıklı içerikli kampanyalarıyla hem kazandıracak hem de nakit para taşıma kaygısını ortadan kaldıracak. Bunlara ek olarak kullanıcılar bankalardaki hesaplarını VakıfPayS dijital cüzdanlarına ekleyerek tüm hesaplarını tek bir noktadan süratli ve kolay halde yönetirken, bu hesaplardan para transferi de yapabilecek. 

Diğer yandan, kartlı ödemenin olduğu her noktaya hitap eden POS eserleriyle hem sanal hem fiziki ödemeler için de tahliller üretecek olan VakıfPayS, ayrıyeten bir entegrasyona gerek kalmadan ve tek bir kontrat ile tüm banka POS’larına erişilebilmeyi sağlayarak ticari müşterilerinin işine bedel katacak. VakıfPayS’in mutabakatlı üye işyerlerindeki POS aygıtlarından QR kod ile de ödeme yapılabilirken, süratli ve inançlı bir formda linkle ödeme de alınabilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*