Uzun boylu olmak artık hayal değil!

Uzunluk uzunluğu, hem genetik sebeplerle bir arada getirdiğimiz hem de çocukluk ve ergenlik çağında yaşanmış olan büyüme geriliği, beslenme yetersizliği başta olmak üzere pek çok sebeplerle tamamlanmamış olabilir; lakin artık tıp alanında gelişen teknolojiyle birlikte bunları bertaraf etmek ve kişinin uzunluğunu 10-15 cm kadar uzatmak mümkün. 

Üstelik kişinin uzunluğunun uzaması, toplumsal bağlantıdaki gücüne ve şahsî özgüvenine de katkı sağladığı için hayattaki muvaffakiyet oranı da olumlu etkilenmektedir. 

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kısmından, Doç. Dr. Sinan Karaca ‘boy uzatma operasyonlarında son teknoloji Precice sistemi’ni anlattı

Boy uzatma süreçlerinde son teknolojilerden biri olan Precice sistemi bir ortopedik cerrahi prosedürdür. Bu ileri uzuv uzatma sistemi, uzunluğuyla ilgili sorunu olan bireylere hayatlarını kökten değiştirecek bir imkân sunuyor.

 

Boy Uzatma Süreci Nasıl Gerçekleştirilir?

Bu süreçte, bir cerrah tarafından kemiklerin içine bir intramedüller çivi yerleştiriliyor ve bu çivi bir uzaktan kumanda aygıtıyla cerrah tarafından yönetilerek kemikleri kademeli olarak uzatıyor. Bununla birlikte, bu sürecin asıl gizemi bedenin doğal düzgünleşme sisteminde yatıyor. Kemikler uzadıkça ortadaki boşluklar, beden tarafından yeni kemik dokusu oluşumuyla dolduruluyor. Bir yandan da bu süreç, insan bedeninin harikalığını gözler önüne seriyor.

 

Hayatınızı Kökten Değiştiriyor… 

Aslında bu uzunluk uzatma süreci bahtını değiştirmek isteyenlere bir umut ışığı yakıyor. Bu süreci yaptıran bireylerin toplumsal hayatını da kökten değişiyor. Bu süreçten sonra şahısların özgüvenleri artıyor, toplum içinde daha faal ve ön planda olmaya başlıyorlar, hatta hayata bakış açıları bile değişiyor. Uzunluk kısalığı sebebiyle dert yaşayan bireyler işlerinde ve toplumsal hayatlarında daha başarılı, memnun ve üretken bireylere dönüşüyorlar.

Bütün bu yararların yanında doğal ki bu sürecin belirli bir ön kıymetlendirme basamağı da bulunuyor. Uzunluk uzatma süreci yaptırmak isteyen bireyler öncesinde ayrıntılı bir denetimden geçiriliyorlar. Şayet aday bu süreç için bütün koşulları sağlıyorsa operasyon, uzman bir ortopedik cerrah tarafından gerçekleştirilebiliyor.

Hepimizin hayatında bedensel ya da ruhsal olarak baş edemediği meseleleri, hastalıkları olabiliyor. Kimilerimiz bu problemleri genetiğinde taşıyor, kimilerimiz ise sonrasında kimi talihsizlikler sonucunda bütün bu zorluklarla baş etmek zorunda kalıyor. Uzunluk uzatma teknolojisinin her geçen gün daha da ileriye gitmesi, günümüzde bu türlü bir sürecin uzunluk kısalığı sebebiyle çeşitli meşakkatler yaşayan tüm bireylere tahlil sunabilmesi çok büyük bir fırsat…

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*