Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Uludağ Enerji ve Uludağ Üniversitesi Hatay İçin Birlik Oldu

Uludağ Enerji ve Uludağ Üniversitesi Hatay İçin Birlik Oldu

gelenekselhaber gelenekselhaber -
5 0

Uludağ Güç depremzedeler için geliştirdiği Hatay Ömür ve Gelişim Yerleşkesi projesi için Uludağ Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı. 11 ili etkileyen sarsıntıda bölgeye süratle entegre olarak takviyelerini aralıksız sürdüren Uludağ Güç, Hatay’daki çocuk, genç ve yetişkinler için geliştirdiği projede ruhsal danışmanlık dayanağını Uludağ Üniversitesi’nin yardımlarıyla sağlayacak.

6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 11 ili etkileyen zelzelede bölgeye süratle entegre olarak yardımlarını bugüne kadar aralıksız sürdürmeye devam eden Uludağ Güç, geliştirdiği Hatay Hayat ve Gelişim Yerleşkesi projesi için Bursa Uludağ Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı. Hatay’daki çocuk, genç ve yetişkinlerde sarsıntının toplumsal tesirlerini hafifleterek yaşama geri kazandırılmasını desteklemek için hazırlanan projede birçok atölye yer alıyor. Konteyner kentte yaşayan genç ve yetişkinler için meslek atölyelerinin yanı sıra çocuklar için oyun ve sanat atölyeleri ile ruhsal danışmanlık hizmetleri verilmesi planlanıyor. Uludağ Üniversitesi ile gerçekleştirilecek iş birliği kapsamında bölgedeki vatandaşların travmalarının azaltılması ismine rehberlik ve ruhsal danışmanlık, okul öncesi eğitim ve ruhsal terapi hizmetleri üniversitenin dayanağıyla sağlanacak.

“İnsana ve Topluma Hizmet Üniversitelerin Misyonudur.”

İş birliği protokolünün imza toplantısında üniversitelerin 3 temel vazifesinden bahseden Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Saim Kılavuz, “Bu vazifeler; eğitim ve öğretimi sağlayarak ülkenin insan kaynağını oluşturmak, bilimsel araştırma ve geliştirme faaliyetleriyle teknolojik kalkınmaya katlı sağlamak, beşere ve topluma hizmettir. Bizler, sarsıntı felaketinden etkilenen toplumun güzelleştirilmesine ve daha sağlıklı hale gelmelerine takviye olmak için bu projede Uludağ Güç ile birlikte yer alacağız. Bu hoş ve kapsamlı çalışma için kendilerine teşekkür ediyor ve üniversitemiz ismine da gurur duyuyoruz.” kelamlarını kullandı.

“Ne Kadar Çok İnsan, O Kadar Başarı”

Bu periyotta birlik olmanın kritik ehemmiyetine değinen Uludağ Güç CEO’su İsmail Ergüneş, “Yaşadığımız sarsıntı afeti bu prensibin her bir bireyi için büyük bir imtihan oldu. Biz Uludağ Güç olarak sarsıntının birinci gününden itibaren bölgede yaraları sarmaya çalışıyoruz. Hem bu ülkenin vatandaşı hem de bu milletin bir ferdi olarak bu yükümlülüğün şuurundayız. Ben o bölgenin insanı olarak acı ve yıkımı tanım edemiyorum. Yıkılan yalnızca binalar değil tüm hayat oldu. Bu seferberlikte üniversitemizin yanımızda olması çok değerli. Alanında uzman hocalarımız akademik ve teknik tecrübeleriyle projemize ivme kazandıracaktır. Bölgedeki yıkım ve tahribat göz önüne alındığında daha yapacak çok işimiz olduğunu biliyoruz. Ne kadar çok insanımıza temas edersek o kadar başardık diyebileceğiz.” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir