Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası Pepsi® ve Ruffles® ev sahipliğinde İstanbul’a geldi

UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası Pepsi® ve Ruffles® ev sahipliğinde İstanbul’a geldi

gelenekselhaber gelenekselhaber -
6 0

Tüm dünyadan takip edilecek ve 10 Haziran’da Atatürk Olimpiyat Stadı’ndan gerçekleşecek 

UEFA Şampiyonlar Ligi 2023 Finali için geri sayım başladı. Tüm kulüplerin hayalini süsleyen UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası Pepsi ve Ruffles mesken sahipliğinde 27 Nisan Perşembe günü İstanbul’a geldi. Futbolseverler 27 ve 28 Nisan tarihlerinde ikonik kupayı İstanbul’da görebilecek.

İstanbul, Cumhuriyetimiz’in 100. yılında Avrupa’nın en değerli futbol şölenine mesken sahipliği yapacak. UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmi partnerleri olan Pepsi ve Ruffles’ın konut sahipliğinde, 10 Haziran’da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleşecek UEFA Şampiyonlar Ligi 2023 Finali öncesinde, tüm kulüplerin hayalini süsleyen UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası İstanbul’a geldi. 
UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası 27 Nisan Perşembe günü basın mensupları ile Kanyon’da buluştu. 7,5 kilo tartısında ve 73,5 cm uzunluğunda olan gümüş kupa, bu yıl Avrupa ile Asya’nın buluştuğu İstanbul’da 68. defa havaya kaldırılacak. UEFA Şampiyonlar Ligi’nin altıncı kupası olan bu kupa, 2006’dan bu yana kullanılıyor. 

10 Haziran Atatürk Olimpiyat Stadyumu’ndaki görkemli final öncesi heyecan, UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası’nın 27 Nisan Perşembe saat 14:30’dan 28 Nisan Cuma 21:00’e kadar Kanyon AVM’nin önünde kurulacak özel bir alanda sporseverlerin ziyaretine açılmasıyla tepe yapacak.

PepsiCo Türkiye İçecek Kategorisi Kıdemli Pazarlama Yöneticisi Aslı Lider: “Pepsi olarak Avrupa futbolunun doruğunda yer alan UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Bayanlar Şampiyonlar Ligi’ni desteklemenin gururunu yaşıyoruz. Futbolseverlere bugünden itibaren yarın saat 21:00’e kadar İstanbul’da, Kanyon AVM önünde sergilenecek olan Şampiyonlar Ligi kupasını yakında görme bahtı sunabildiğimiz için çok memnunuz. 

Pepsi markamızla 2016 yılından beri UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’ne dünyanın en heyecan verici sanatkarlarından kesinlikle izlenmesi gereken performanslarla imzamızı atıyoruz. Bu sene, yeni ismiyle Kick-Off Show by Pepsi’de Grammy ödüllü afro-beat yıldızı Burna Uzunluk ve yakında açıklanacak bir sanatçı daha yılın en büyük spor etkinliğinden çabucak evvel milyonlarca hayran tarafından izlenecek” dedi.

PepsiCo Türkiye Yiyecek Kategorisi Kıdemli Pazarlama Yöneticisi Seren Çankırı: “UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Bayanlar Şampiyonlar Ligi Resmi Sponsorları olan Pepsi ve Ruffles markalarımız ismine ikonik UEFA Şampiyonlar Ligi Kupasını İstanbul’da ağırlamaktan heyecan duyuyoruz. Ruffles olarak, Türkiye’de uzun yıllardır futbolu destekliyoruz ve 10 Haziran’da kazanan kadronun kaptanının kaldıracağı bu gümüş kupayı burada görmek bizim için gerçek bir onur. Ruffles’ın futbola dayanağı kapsamında ülkemizde futbolda çeşitliliği ve kapsayıcılığı artırmak için ‘Kızlar Sahada’ isimli toplumsal teşebbüsle iş birliği yaparak Türkiye’de bayan futbolunun gelişmesine ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına da katkıda bulunuyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir