Geleneksel Haber

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Ekonomi
 4. »
 5. TürkTraktör Faz 5 Emisyonlu En Yeni CASE İş Makinelerini Marble İzmir Fuarı’nda Sergiliyor

TürkTraktör Faz 5 Emisyonlu En Yeni CASE İş Makinelerini Marble İzmir Fuarı’nda Sergiliyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
7 0

İş makineleri kesimindeki faaliyetlerini artan yatırımlarla 10 yıldır sürdüren TürkTraktör, CASE markalı iş makineleriyle 28. Marble İzmir Fuarı’nda yer alıyor. TürkTraktör, Faz 5 emisyon düzeyindeki en yeni iş makinelerini, birinci kere 26-29 Nisan tarihleri ortasında düzenlenen mermer fuarında kesimin beğenisine sunuyor. 2020 yılında lansmanı yapılan Kazıcı Yükleyicilerin yeni Faz 5 modellerinin yanı sıra ağır iş makineleri eser gamına yeni eklenen CASE 1121G Lastikli Yükleyiciler ve yeni seri CX350D ekskavatörler de fuarda müşteriler ile buluşuyor. Fuara özel satış sonrası kampanyası kapsamında tüm yedek modüllerde ekstra avantajlar da sunulacak.

 

TürkTraktör İş Makineleri İş Ünitesi Yöneticisi Boğaç Ertekin, doğal taş kesiminin dünyadaki en kıymetli buluşmalarından 28. Marble İzmir Fuarı’nda 181 yıllık esaslı geçmişe sahip CASE iş makineleri ile tekrar yer almaktan memnunluk duyduklarını belirtti. CASE iş makinelerinin en yeni modellerini iştirakçilerle buluşturduklarını söz eden Ertekin, “69 yıllık bilgi, birikim ve deneyime sahip TürkTraktör olarak 2013 yılından bu yana iş makineleri alanında da faaliyet gösteriyoruz. Yerli üretimi geliştirme tarafındaki çalışmalarımız doğrultusunda 2020 yılından bu yana CASE ve New Holland markalı Kazıcı Yükleyici iş makinelerini tesislerimizde üretiyoruz. Esnek üretim kapasitemiz, çevik çalışma stratejimiz, yaygın bayi ve servis ağımız ile kısa müddette pazarda kıymetli bir büyüme ivmesi yakaladık. TürkTraktör olarak geleceğe tesir stratejimiz çerçevesinde ‘Şehirleri Dönüştürür, Geleceğe Hazırlar’ emelimize paralel olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Marble İzmir Mermer Fuarı’nda Faz 5 emisyon düzeyindeki en yeni ve çevreci iş makinelerimizi birinci defa sergiliyor olmanın heyecanı içerisindeyiz.” dedi.

 

Ürün gamına yeni eklenen modellerden bahseden Ertekin, “Yerli üretim 695SV modelimizin yanı sıra ağır iş makineleri alanında değerli bir ilgi uyandıracağına inandığımız CASE 1121G Lastikli Yükleyicinin lansmanını da yaptığımız fuar, bu manada bizim için farklı bir kıymet taşıyor. Geçtiğimiz yıl satışlarına başladığımız Faz 5 emisyonlu G serisi yükleyicilerimize, 2023 yılı itibariyle D ve E serisi Faz 5 ekskavatör modellerimizi de ekleyerek müşterilerimiz ile buluşturmaya başladık. Bu sayede geleceğe tesir ve sürdürülebilirlik çalışmalarımız kapsamında karbon ve azot oksit yayılımımızı azaltarak etraf ve iklim değişikliği hususlarındaki hassasiyetimizi de vurgulamış oluyoruz. Faz 5 konusundaki tecrübelerimiz ve satış sonrası yetkinliklerimiz ile müşterilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Güç ve verimliliği çevreci bir halde bir ortaya getirirken alandaki şiddetli işlerde her türlü gereksinime cevap veren iş makinelerimizi görmek, çalışma arkadaşlarımızla buluşmak ve bilhassa müşterilerimizin geri bildirimlerini almak üzere tüm iştirakçileri fuardaki standımızı incelemeye bekliyoruz.” dedi.

 

CASE Standında Sergilenen İş Makineleri Hakkında;

 

CASE 1121G Lastikli Yükleyici

CASE Lastikli Yükleyici eser gamının en yeni üyesi 1121G modeli, FPT marka Cursor Model 6 silindirli, 8,7 litrelik Faz 5 emisyon düzeyinde motorla pazara sunuluyor. CASE’in patentli ve ödüllü küp halindeki radyatör tasarımı ve daha tesirli ve verimli motor soğutma performansıyla öne çıkan CASE 1121G Lastikli Yükleyici, üstün motor teknolojisi sayesinde düşük motor evrelerinde yüksek tork performansları sunmaktadır.

 

Zorlu ve ağır işler gerektiren çalışma kaideleri için özel olarak tasarlanan 1121G’nin ağır hizmet tipi aksları, düşük sıcaklıklardaki suya ve ince döküntülere karşı güçlü olmasıyla dikkat çekiyor. G serisiyle birlikte büsbütün değişen kabin yapısı, operatöre azamî konfor vadediyor. Güçlendirilmiş kabin, yuvarlanan ve düşen objelere karşı ROPS ve FOPS Düzey II sertifikasyonlarıyla operatöre üst seviye bir güvenlik sağlıyor.

 

Tamamen yenilenen ön cam tasarımı ve iç hacmi artırılmış kabin yapısı operatöre daha geniş, ergonomik ve konforlu bir görüş açısı ve çalışma alanı sunuyor. Yeni dokunmatik ekran sayesinde operatör tüm makine fonksiyonlarına süratli bir halde erişebiliyor. Operatör, makineye entegre olarak sunulan kantar sistemiyle kova üzerine alınan materyalin ölçüsünü takip edebiliyor. Farklı gereçlerin karıştırılması gereken uygulamalarda kantar sistemi vakitten tasarrufla öne çıkıyor.  

 

CASE CX350D Paletli Ekskavatör

Faz 5 emisyon düzeyindeki en aktüel motora sahip CASE CX350D, üstün performansı ve verimliliği çevreci ve pak bir teknolojiyle birlikte sunuyor. Isuzu marka Common-Rail yüksek basınçlı yakıt enjeksiyon sistemine sahip motoru sayesinde, yüksek motor gücü ve düşük yakıt tüketimini bir ortada sağlıyor.

 

Otomatik (A), Ağır (H) ve SP (Hız Öncelikli) olmak üzere 3 farklı çalışma modu bulunan CX350D ekskavatör ile operatör, uygulama şartlarını karşılayan uygun çalışma modunu seçerek ülkü üretkenlik ve yakıt tasarrufunu birlikte elde edebiliyor.

 

CASE CX350D, bir evvelki seriye nazaran güçlendirilmiş bom ve arm yapısı ve yürüyüş ekibi sayesinde ağır iş kazılarında meydana gelen yüksek tansiyonları ve gerilimi başarılı bir biçimde karşılayarak performanstan ödün vermeden üstün verimlilik sunuyor. Kabin içindeki 7” renkli LED operatör ekranı ile birçok data anlık olarak izlenebiliyor. Standart olarak sunulan geri görüş ve yan kameralar ile çalışma alanına hakimiyet üst seviyeye çıkıyor.

 

CASE 695SV Kazıcı Yükleyici

2023 yılıyla birlikte resmi olarak devreye alınan emisyon regülasyonlarını; değişen yeni kabini ve yeni özellikleri ile karşılayan CASE SV Serisi Kazıcı Yükleyiciler, Marble İzmir Fuarı’nda birinci kere beğeniye sunuluyor.

CASE 695SV Kazıcı Yükleyici, Common-Rail yakıt enjeksiyon sistemine sahip Faz 5 emisyon standartlarına uyumlu motoru ile hem çevreci hem de yüksek performanstan ödün vermiyor. Klâsik olarak yakıt iktisadı özelliği ile ön plana çıkan CASE Kazıcı Yükleyicilerde, SV Serisi ile birçok yakıt iktisat işlevi da makine üzerinde yer alıyor. Viskoz gövdeli soğutucu fan; motorun soğuk olduğu birinci çalışma esnasında devreye girmeyerek gereksiz güç ve yakıt tüketiminin önüne geçiyor. Otomatik rölanti sistemi art kazıcı joysticklerin bırakılması sonrasında motoru rölanti bölümüne alarak yakıt tasarrufu sağlıyor. Pistonlu tip hidrolik pompa ise yalnızca gereksinim anında devreye girerek her vakit azamî yakıt iktisadı sunuyor. 

Ağır hizmet tipi şanzıman ve akslar uzun dayanım ve kullanım ömrü sunarken, standart olarak sunulan hudutlu kaydırmalı diferansiyel kilidi kaygan ve gevşek yerlerde tekerleklerin patinaja düşmesini önleyerek her vakit azamî çekişi garanti ediyor.

Güçlendirilmiş eğilimli bom tasarımı ile daha derin dik hafriyat imkanı tanıyan CASE 695SV Kazıcı Yükleyicide teleskopik arm ve kırıcı hidrolik tesisatı standart olarak bulunuyor. Geniş yükleyici kovası her bir çevrimde daha fazla üretkenlik sunarken, otomatik sarsıntısız yürüyüş sistemi operatörün kabin içerisindeki konforundan taviz vermiyor.

Konforlu ve daha geniş kabini ile operatör ergonomisini ön plana çıkaran CASE, sahip olduğu birçok kabin içi özelliği ile göz dolduruyor:

 • Joystick kazıcı kontrolleri
 • Yükleyici denetim levyesi üzerinde F/N/R butonu
 • Yüksek performanslı klima sistemi
 • Hava süspansiyonlu ısıtmalı koltuk
 • Bluetooth radyo
 • Soğutmalı saklama bölmesi
 • Immobilizer kontak anahtarı

Fuarda Sergilenen Satış Sonrası Projeler Hakkında;

 

Ekonpar (Yenileştirilmiş Komponent Projesi) 

Sürdürülebilirlik ve karbon yayılımını azaltmak için hayata geçirilen Ekonpar projesi, kullanılmış bir komponente yenilemeler ve eklemeler yapılarak, yepyeni özelliklerini bozmadan gerçekleştirilen yenileştirme çalışmalarını kapsamaktadır. Ürünün kullanım mühleti içerisindeki onarım/değişim gereksiniminden hareketle tasarlanan projeyle hasarlı yahut arızalı modüllerin hurdaya atılmasının önüne geçerek etraf kirliliği azaltılıyor. Kullanılabilir durumda olan komponentleri tekrar kullanarak döngüsel iktisada katkıda bulunuluyor, karbon ayak izinin azaltılması sağlanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir