Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Türkiye’nin yerli otomobili Togg, Nevşehir Belediyesinde makam aracı olarak kullanılmaya başlandı

Türkiye’nin yerli otomobili Togg, Nevşehir Belediyesinde makam aracı olarak kullanılmaya başlandı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Belediye binası önüne getirilen 50 TOG 050 plakalı “Kapadokya” rengini taşıyan T10X model Togg’a ilgi gösteren vatandaşlar, aracı inceleyip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Belediye Lideri Mehmet Savran, gazetecilere, kentin çeşitli noktalarına şarj istasyonları kurulduğunu, sayısının artırılması için çalışmaların da sürdüğünü belirterek, ” Togg aslında bir simge. Türk beşerinin yapabileceğini, başarabileceğini gösteren bir simge. Ülkemizde son devirde savunma endüstrimiz başta olmak üzere birçok alanda teknolojik gelişmeler yaşandı. Togg’da bunların bir nişanesi. Yerli olmasının yanında renk tercihleri ortasında ‘Kapadokya’ bulunması içi çok memnun etti. Kapadokya’nın merkezi olan kentimizin belediyesine bir Togg almak için geçtiğimiz günlerde teşebbüslere başladık ve renk tercihimizde tabi ki Kapadokya oldu. Kentimize iyi olsun. Türk beşerinin, Türkiye’nin neler başarabileceğini simgelen bir aracı üstelik Kapadokya rengiyle kentimize kazandırmak bizi çok memnun etti. Daima söylüyoruz, Türkiye içinde, Nevşehir içinde yeni bir yüzyıl başlıyor. Bu da Türkiye Yüzyılı, Nevşehir Yüzyılı olacak. Bunun bir telaffuzdan ibaret olmadığını da inşallah daima birlikte göreceğiz.” dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün de Türkiye’nin son yıllarda ulusal teknoloji alanında atılımlar yaptığını, Togg’un bu kapsamdaki muvaffakiyetin göstergesi olduğunu söz etti.

Yerli araca tüm renklerin yakıştığını kaydeden AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan ise “Türkiye kendi İHA, SİHA ve gemisini yapan bir ülke. Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 60 yıllık hayali gerçekleştirdik. Bu hafta sonu yapılacak seçimde Sayın Cumhurbaşkanı’mızı tekrar seçmek suretiyle bütün bu kazanımlar devam edecek.” diye konuştu.

AK Parti Vilayet Lideri Kemikkıran da şunları söyledi: “Bu gururu, bu onuru bize yaşattığı için genel liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı arz ediyoruz. Bu bir nişane, bu bir başlangıç. İnşallah bunun kaçları devam edecek. Değerli belediye liderime da ve kentimize de güzel uğurlu olsun diyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir