Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Türkiye’de Katılım Bankacılığının Öncüsü Albaraka Türk 40 Yaşında

Türkiye’de Katılım Bankacılığının Öncüsü Albaraka Türk 40 Yaşında

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

1984 yılında Türkiye’nin ilk özel finans kurumu olarak kurulan ve 1985 yılında faaliyet göstermeye başlayan Albaraka Türk, kuruluşunun 40. yıl dönümünde Antalya’da gerçekleştirilen Strateji ve Vizyon Toplantısı’nda ülke genelindeki tüm yöneticileri ve çalışanlarıyla bir ortaya geldi. 

Kuruluş ideolojisi olarak iştirak bankacılığı prensipleri temel alan ve faizsizlik unsurunu benimseyerek gerçek ekonomiyi kalkındırmayı amaçlayan Albaraka Türk, geride bıraktığı 40 yılda olduğu üzere gelecek 40 yılda da birebir prensiplere ve toplumsal yarar odaklı bankacılık anlayışına sadık kalarak müşterilerine sağladığı bankacılık tecrübesini sürdürmeyi planlıyor. 

“Bugün ve ebediyen, 40 yıldır olduğu üzere, müşterilerimiz, ailelerimiz ve paydaşlarımızın dayanaklarına minnettarız.”

Kısa bir müddet evvel vizyonunu “Finansal hizmetleri en güzel müşteri tecrübesiyle sunarak iştirak finansın sağlam, yenilikçi, dijital öncüsü olmak ve sürdürülebilir kârlı bir büyümeyi sağlamak” olarak güncelleyen Albaraka Türk’ün Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Malek TEMSAH, “Bankamız kırk yıl evvel vatandaşlarımıza iştirak bankacılığı prensiplerine uygun bankacılık hizmetleri sunma vizyonuyla ülkemizin birinci finans kuruluşu olarak yola çıktı. O vakitlere bakınca, Türkiye’de iştirak bankacılığı tarihine Albaraka Türk’ün ismini yazdırmak epeyce yavuz bir atılımdı. Bugün Türkiye’de faaliyet gösteren kamu takviyeli, özel, yerli ve yabancı ortaklı birçok iştirak bankası bulunmaktadır. Ve bu bankaların faaliyetlerini kolaylaştıran sofistike düzenlemelerin olduğu bir ortamda, Albaraka Türk’ün 80’li yıllardan itibaren bu tablonun itici gücü olma rolü bizleri gururlandırıyor. Bugün ve hep, 40 yıldır olduğu üzere, müşterilerimiz, ailelerimiz ve paydaşlarımızın dayanaklarına minnettarız.” tabirlerini kullandı.  

“Katılım Bankacılığının Öncüsü”

Albaraka Türk’ün; yatırım, finansman, inovasyon, finansal teknoloji, dijital, bilgi teknolojileri, dış ticaret üzere pek çok alanda dünyada ve Türkiye’de birincilere, en başarılı ve en gözü pek teşebbüslere öncülük ettiğinin altını çizen TEMSAH, “Benimsediğimiz öncülük vizyonuyla, hem şubelerimizde hem dijital bankacılık tecrübemizde iştirak finans unsurlarına uygun, sürdürülebilir ve toplumsal yarar odaklı finans anlayışının gücünü daha geniş kitlelere ulaştırmak ve en uygun müşteri tecrübesini sağlamak ismine 40 yıldır olduğu üzere kaç 40 yıl daha tüm uğraşımızla çalışmaya devam edeceğiz inşallah.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir