Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Türkiye Finans ilk dokuz ayda ülke ekonomisine 145,2 milyar TL’lik katkı sağladı

Türkiye Finans ilk dokuz ayda ülke ekonomisine 145,2 milyar TL’lik katkı sağladı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0
Türkiye Finans birinci dokuz ayda ülke ekonomisine

 145,2 milyar TL’lik katkı sağladı

 

Türkiye Finans, 2023 yılının birinci dokuz ayında ulusal iktisada 115,3 milyar TL nakdi ve 29,9 milyar TL gayri nakdi olmak üzere toplam 145,2 milyar TL’lik katkı sağladı. Banka, topladığı fonları geçen yıl sonuna nazaran yüzde 61 artışla 165,2 milyar TL’ye, yasal özkaynaklarını ise bir evvelki yıl sonuna nazaran yüzde 48 arttırarak 24,3 milyar TL’ye ulaştırdı.

 

Türkiye Finans, 2023 yılı üçüncü çeyrek devrinin mali sonuçlarını KAP’a açıkladı. Banka, 2023 yılının birinci dokuz ayında ülke ekonomisine 115,3 milyar TL nakdi ve 29,9 milyar TL gayri nakdi olmak üzere toplam 145,2 milyar TL’lik katkı sağladı. Güçlü sermaye yapısını bu çeyrekte de sürdüren Türkiye Finans, yasal özkaynaklarını bir evvelki yıl sonuna nazaran yüzde 48 artırarak 24,3 milyar TL’ye ulaştırırken, bankanın sermaye yeterlilik rasyosu ise yüzde 23,39 olarak gerçekleşti. Fon kaynağını genişleterek topladığı fonları geçen yıl sonuna göre yüzde 61 artışla 165,2 milyar TL’ye ulaştıran Türkiye Finans, artan fon kaynağını finansman hacmini büyütmek için kullandı ve 2023 yılının birinci dokuz ayında toplanan fonlarla iktisadın can damarı olan KOBİ’leri ve üretimi finanse etti.

 

‘Türkiye Finans’ı yeni kitlelerle tanıştırırken, marka ve müşteri tecrübesini mükemmelleştiriyoruz’

 

Türkiye Finans Genel Müdürü Murat Akşam, bankanın 2023’ün birinci 9 aylık periyodunda yeri vakti olmayan bankacılık vizyonuna yapılan yatırımlarla beklentileri aşan eser ve hizmetler sunduğunu belirterek, finansal sonuçlarla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Üretimi ve ticareti destekleme, finansal kapsayıcılığı artırma ve sürdürülebilir büyüme üzere tüm temel stratejilerimizin merkezinde yer alan dijitalleşmedeki öncü rolümüzü ve rekabetteki pozisyonumuzu daha da güçlendirmek üzere tertip yapısında değişikliğe giderek, Dijital Bankacılık İş Grubu’nu oluşturduk. Öncü dijital bankacılık vizyonumuz doğrultusunda, müşterilerimizin tüm muhtaçlık ve beklentilerini karşılayacak halde eXtra Limit, gereksinim finansmanı, yatırım eserleri üzere yenilikçi ve rekabetçi eser ve hizmetlerimizle müşteri tabanımızı genişlettik. Türkiye Finans’ı yeni kitlelerle tanıştırırken, marka ve müşteri tecrübesini mükemmelleştirecek adımlar attık. “Yarına Varız” telaffuzundan hareketle başlattığımız, kâğıt tüketimini ve karbon ayak izini azaltma konusunda fark yaratan çalışmalara imza atarken, kartlı alışverişlerde “Dijital Slip” uygulamasını devreye alan birinci iştirak finans kuruluşu olduk. Bu uygulamadan evvel devreye aldığımız dijitalleşme projelerimizle, yıllık kâğıt tüketimimizi 25 bin koliden 5 bin koliye düşürürken, birebir vakitte verimliliğimizi, performansımızı, çalışanlarımızın ve müşterilerimizin memnuniyetini artırarak dijital dönüşümümüzle çok boyutlu yarar yaratmayı başardık. Türkiye Finans olarak daha güçlü dijital altyapımız, dijital odaklı güçlendirilmiş organizasyonumuzla stratejilerimizi daha aktif ve rekabetçi biçimde alana yansıtmaya, üretimi ve ülke iktisadını desteklemeye devam ediyoruz.”

 

Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan Akşam, kelamlarını “Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmasının gururu ve gelecek 100 yılımıza emin adımlarla başlamanın memnunluğu içindeyiz. Türkiye’nin ikinci yüzyılında da ulusal üretim amaçları ön plana çıkıyor. Bu maksatlar doğrultusunda Türkiye Finans olarak daha güçlü dijital altyapımız, dijital odaklı güçlendirilmiş organizasyonumuzla stratejilerimizi daha aktif ve rekabetçi biçimde alana yansıtmaya, üretimi ve ülke iktisadını desteklemeye devam edeceğiz” diyerek tamamladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir