Türk Eğitim Vakfı, Usta Sanatçı Ferdi Özbeğen’i Piyanist Şarkısı ile Anıyor

Türk Eğitim Vakfı (TEV) sevilen müziklerin güçlü yorumcusu Ferdi Özbeğen’i ortamızdan ayrılışının 11. yıldönümünde kendisiyle özdeşleşen beyaz piyanosunun başındaki imgeleriyle anıyor. TEV, vefatından evvel tüm mal varlığını ve ünlü beyaz piyanosunu eğitime takviye için bağışlayan Ferdi Özbeğen’i, Piyanist kesimini seslendirdiği görüntü ile anarak kıymetli sanatkarın anısını yaşatmaya devam ediyor. 

Türk Eğitim Vakfı (TEV), Türkiye’de taverna müziğinin öncüsü olan, unutulmaz sanatçı Ferdi Özbeğen’i vefatının 11. yılında hafızalara kazınan Piyanist modülü ile anıyor. Tüm mal varlığını TEV’e bağışlayan Ferdi Özbeğen’in anısını yaşatmaya devam eden TEV; eğitime erişme imkanı olmayan öğrencilere yönelik takviye daveti yapmayı sürdürüyor. Sağladığı katkılarla gençlerin hayallerine umut ışığı olan Ferdi Özbeğen’in anısına yapılan bağış ve takviyeler sanatkarın ismini yaşatmaya devam ediyor. TEV, “Neden piyano ve piyanist?” sorusuna verdiği karşılıkla yüzlerde tebessüm oluşturan Özbeğen’in anısına sahip çıkarken, daha çok gencin eğitim hayatına dokunmayı da hedefliyor.  #MutluEtmekİçinÇalarPiyanist diyen vakıf, piyanosuyla hayat verdiği eşsiz ezgileri kulaklarımızda yankılanmaya devam eden unutulmaz ismi, eğitim yolunu aydınlattığı öğrencilerin mutluluğunda yaşatmaya devam ediyor.

Sevilen sanatçı Ferdi Özbeğen’in, vefatından evvel tüm mal varlığını ve ünlü beyaz piyanosunu Türk Eğitim Vakfı’na bağışladığını hatırlatan TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, “Değerli bağışçımız Ferdi Özbeğen sanat dünyasındaki saygın kişiliği ve çok değerli yapıtları ile hafızalarımızdan hiç silinmeyecek bir isim. Hepimizin severek dinlediği yapıtları ile kalplerimizde yer eden Özbeğen, tıpkı vakitte Vakfımıza yaptığı bağışla bugüne kadar yüzlerce öğrencinin hayatına dokundu. Beyaz piyanosu ise Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) TEV Nevin-Mehmet Bilginer Kültür ve Sanat Merkezi’nde müzikle ilgilenen birçok gence ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Vefatının 11. yıldönümünde biz de Ferdi Özbeğen’i piyanosun başındaki manzaraları ve kendisiyle özdeşleşen Piyanist modülü ile anmak istedik. Takviyeleri ile öğrencilerimize ışık olan değerli bağışçımız Özbeğen’in ansına yapılan bağışlarla daha fazla gencin hayatına dokunmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*