Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. “Tüm Engeller Sevgiyle Aşılır”

“Tüm Engeller Sevgiyle Aşılır”

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Yenice Rehabilitasyon Merkezi’nin Engelliler Haftası kapsamında DOSTUM tesislerinde gerçekleştirdiği aktifliğe katılan Belediye Lideri Alper Taban, “Gerçek mani vücutlarda yahut zihinde değil, kalplerdedir. Tüm pürüzler sevgiyle aşılır” dedi.

Yenice Rehabilitasyon Merkezi, 10-16 Mayıs tarihleri ortasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında Yeniceköy Mahallesinde bulunan İnegöl Belediyesi Tabiat Sporları ve Turizm Merkezinde (DOSTUM) düzenlenen aktiflikte bir ortaya geldi. Belediye Lideri Alper Taban da aktifliğin bir kısmına katılarak engelli öğrencilerle buluştu. Aktiflik renkli manzaralara sahne oldu.

İnegöl Belediyesi konut sahipliğinde Yenice Rehabilitasyon Merkezi tertibiyle yapılan programda, engelli öğrenciler gün uzunluğu DOSTUM tesislerinde gönüllerince eğlendi. Müsabakalar, cümbüşler, sportif faaliyetler ve aktivitelerle Engelliler Haftası en hoş formda kutlandı. Küçük konserlerle süslenen aktifliklerin bir kısmına katılan Belediye Lideri Alper Taban da engelli öğrencilerle yakından ilgilendi. Onlarla oyunlar oynayıp yarışlara katılan Lider Taban, engelliler haftası nedeniyle gerçekleştirilen pasta kesitinde de engelli öğrencilerle birlikte oldu.

“ENGEL VÜCUTTA DEĞİL KALPLERDEDİR”

Engelliler Haftasına ait bir açıklama da yapan Lider Taban, Engelliler Haftası kapsamında Yenice Rehabilitasyon Merkezi’nin DOSTUM’da özel bir aktiflik düzenlediğini kaydederek; “Bizler de onların eğlenceli ve renkli imgelerin oluştuğu bu kutlamasına dahil olarak sevinçlerini paylaşmak istedik. Bu vesileyle tüm engelli bireylerin Engelliler Haftasını kutluyorum. Gerçek pürüz vücutlarda yahut zihinde değil, kalplerdedir. Tüm pürüzler sevgiyle aşılır. Bizler için engelli bireylerimiz yılın 365 günü her daim ön plandadır ve kıymetlidir. Engellilik konusu, sadece engelli bireyleri ve ailelerini değil toplumun tüm bölümlerini ilgilendiren değerli bir husustur. Engellilik, toplumsal hayatı engelleyen bir kusur olamaz, olmamalı. Desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmeli ve her fırsatta onları kucaklayarak, eşit ve bedelli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz. Bu niyetle İnegöl Belediyesi olarak bizler de “Tohum Toprağa, Engelli Topluma Emanettir” kelamından yola çıkarak tüm birimlerimizle engelli vatandaşlarımız için çalışmalar ortaya koyuyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir