TOYP Başvurularında son tarih 31 Ağustos

Genç Önderler ve Teşebbüsçüler Derneği’nin (JCI) dünya çapında 1981 yılından bu yana düzenlediği, “Ten Outstanding Young Persons of the World”ün Türkiye ayağı olan 29. “TOYP – Türkiye’nin 10 Başarılı Genci” programına müracaatlar 31 Ağustos 2023’de bitiyor.

Türkiye’nin 10 Başarılı Genci projesi, başarılı gençlerin çalışmalarını görünür kılmayı, onları daha hassas ve faal vatandaş olmaları istikametinde teşvik etmeyi amaçlıyor. Uluslararası Genç Başkanlar ve Teşebbüsçüler (JCI) İstanbul şubesi tarafından JCI Türkiye adına Aralık ayında düzenlenecek gala gecesinde; kendi kategorisinde fark yaratan adaylar, uluslararası geçerliliği olan TOYP ödülünün sahibi olacak.

Bu yıl 29.’su düzenlenecek olan programda 10 farklı kategoride “Türkiye’nin 10 Başarılı Genci”, alanında uzman heyet komitesi tarafından seçilecektir. 

Şafak Pavey, Burçin Keyifli Pakdemir, Beğenilen Durmuş, Utkan Demirci, Ahmet Kuzubaşlı, Canan Dağdeviren, Arın Namal, Hasan Alanyalı, Hilmi Volkan Demir ve Kerem Deveci üzere isimlerin ülkemize “TOYP Dünya Birinciliği” kazandırdığı projede seçilen gençler muvaffakiyetlerini “TOYP Dünya Finali” ne taşıma talihine sahip olacaktır.

TOYP aday müracaatları 31 Ağustos 2023 tarihine kadar toyp.org.tr/ web adresinden online müracaat kısmından direkt yapabileceği üzere, doldurdukları müracaat formunu e-posta ile [email protected] adresine göndererek de gerçekleştirebilir.

 

TOYP Müracaat Kuralları:

TOYP değerlendirmeleri 10 farklı kategoride yapılmaktadır. 18–40 yaş ortasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes seçtiği bir kategoride müracaat yapabilmektedir.
 

1. İş Dünyası, İktisat ve/veya Girişimcilik
2. Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi
3. Bilimsel Önderlik
4. Kültürel Başarı
5. Etraf Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik
6. İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı
7. İnsanlığa ve İstekli Kuruluşlara Hizmet
8. Fen ve Teknik Gelişme
 9. Şahsî Başarı

10. Tıbbi Yenilik ve Buluşlar

 

Adaylar tıpkı proje ile yalnızca bir kategori için müracaatta bulunabilirler. Lakin farklı bir proje ile farklı bir kategoriye başvurmak ayrıyeten mümkündür.

Başvuru formu, toyp.org.tr web sitesinden indirilmelidir. Müracaatın geçerli sayılması için formdaki  sorunun tam olarak cevaplanması gerekmektedir. Müracaat formuna bir adet vesikalık fotoğraf eklenmelidir. Müracaat içeriğini zenginleştirici dokümanlar müracaat formuna ayrıyeten eklenebilir.

TOYP 2023 yılı müracaatları 31 Ağustos 2023 tarihinde sonlanacaktır. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*