Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Torbalı’da İZELMAN Anaokulu açıldı “Başka Bir Eğitim Mümkün”

Torbalı’da İZELMAN Anaokulu açıldı “Başka Bir Eğitim Mümkün”

gelenekselhaber gelenekselhaber -
4 0

Torbalı’da İZELMAN Anaokulu açıldı

“Başka Bir Eğitim Mümkün”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZELMAN Anaokulları’nın Torbalı şubesi İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in katıldığı merasimle açıldı. Sayıları 13’e ulaşan İZELMAN Anaokulları ile İzmir’in bu alanda da Türkiye’ye öncülük ettiğini söyleyen Lider Soyer, yakında özel eğitime gereksinim duyan çocuklar için kooperatif modeliyle anaokulu kuracaklarını duyurdu.  

Kent merkezinin yanı sıra etraf yerleşimlerde de hizmet veren İZELMAN A.Ş. bünyesindeki anaokullarına Torbalı şubesi de eklendi. İş insanı hayırsever Levent Üstüntaş tarafından bağışlanan yerde Torbalı Belediyesi işbirliğiyle kurulan İZELMAN Anaokulu ve Kreşi, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in katıldığı merasimle açıldı. Merasime ayrıyeten Torbalı Belediye Lideri Mithat Tekin, İZELMAN Genel Müdürü Burak Alp Ersen, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve yurttaşlar katıldı. Merasim çocukların “Ben Türk Çocuğuyum” isimli gösterisiyle başladı.

Eğitim seferberliği başlatıyoruz

Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, okul öncesi eğitimi 30 ilçeye yaymak için çalıştıklarını söyledi. İzmir’in bir çocuk kenti olduğunu da belirten Lider Soyer, “İZELMAN Anaokulları bunun temelini oluşturuyor. Biz yalnızca bir eğitim kurumu açmış olmuyoruz. Tıpkı vakitte memleketin geleceğini değiştirecek umut adımı atmış oluyoruz. Dünyanın içinde bulunduğu krizlere ve savaşa karşı eğitim seferberliği başlatıyoruz. Gazze’de akranları bombalar altında can verirken, biz burada çocuklarımız için, onların geleceğini aydınlatmak için bir anaokulu açıyoruz. Bunu elbette Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Yüz yıldır bize kesintisiz barış yaşatan Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz” dedi. Lider Soyer, konuşmasında İZELMAN Anaokulu için yerini bağışlayan iş insanı hayırsever Levent Üstüntaş’a da teşekkür etti.

“Söz verdik, yaptık”

Okul öncesi eğitimde İzmir’in Türkiye’ye öncülük ettiğini görmenin gurur verici olduğunu vurgulayan Lider Soyer, “Göreve başladıktan sonra anaokulları sayısını iki katına çıkardık. Bu okul Torbalı’nın en büyük gereksinimlerinden biriydi. Vatandaşlarımızın muhtaçlıklarını rehber kabul ederek anaokulumuzu ilçeye kazandırdık. Kelam verdik ve yaptık. Sizlere müjdeli bir haber daha vermek isterim. Özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımız için çok yakında bir anaokulu daha açıyoruz. İzmir Eğitim Kooperatifi ile yaptığımız iştirakle pırıl pırıl çocuklarımızın okul öncesi eğitim muhtaçlığını karşılayacağız.  İzmir yakında yeni bir kooperatif okul modeline kavuşmuş olacak. Artan ekonomik krize karşın bunları başarmamızın bir sırrı var. O da İzmir’in eğitimdeki örgütlü gücünü büyütme kararlılığımız” diye konuştu.

İlçenin en kıymetli ihtiyacı

Torbalı Belediye Lideri Mithat Tekin de ilçenin süratle geliştiğini belirterek, “Torbalı geliştikçe nüfusu da artıyor. Bu nedenle anaokulu çok değerli bir ihtiyacımızdı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ilçenin en kıymetli gereksinimlerinden birini Torbalı’ya kazandırdık” dedi.

Konuşmaların akabinde Lider Soyer, sıhhat sıkıntıları nedeniyle merasime katılamayan arsa bağışçısı Levent Üstüntaş ismine İbrahim Çakır’a teşekkür plaketi verdi.

Tüm gün eğitim

Torbalı İZELMAN Anaokulu ve Kreşi, 2 bin 540 metrekarelik alan üzerinde konseyi müstakil binada hizmet veriyor. 670 metrekare kapalı alana sahip okulda yönetim ve rehberlik odası, 4 sınıf, 2 uyku odası, toplumsal aktiflik salonu ve yemekhane bulunuyor. Okulda ayrıyeten basketbol alanı, hobi bahçesi ve 2 park yer alıyor.  Okulda 18-36 ay ortasında kreş kümesi ile 3,  4 ve 5 yaş sınıfı olmak üzere 87 öğrenci sabah 07.00 ile akşam 18.00 ortasında eğitim görüyor.

14. okul Kiraz’da

13 farklı şubede 18-68 ay aralığında 813 öğrenciye eğitim veren İZELMAN Anaokulları, deneyimli eğitim takımı ile kreş kümesinden başlayarak çocukları ilkokula hazırlıyor. Rehberlik ünitesi ile çocukların duygusal gelişimlerini destekleyen İZELMAN Anaokulları 3 ruhsal danışman ve rehberlik uzmanı, 1 psikolog, 2 sosyolog ile çalışarak çocukları yakından gözlemliyor. Okullarda ayrıyeten yabancı lisan, görsel sanatlar, robotik kodlama, jimnastik ve yaratıcı drama üzere branş dersleri de yer alıyor. Aliağa, Ataşehir, Balçova, Beydağ, Bornova, Buca, Dikili, Evka-2, Evka-4, Girne, Görece, Güzelyalı ve Torbalı’da İZELMAN Anaokullarına Aralık ayında Kiraz şubesi eklenecek. Gaziemir, Tire, Bergama, Bayındır, Urla ve Menemen şubelerinin açılması için de çalışmalar sürüyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir