Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Torbalı Belediyesi’ne uluslararası ödül

Torbalı Belediyesi’ne uluslararası ödül

gelenekselhaber gelenekselhaber -
8 0

Kültürel ve sosyal faaliyetler ile ilçe sakinlerine unutulmaz anlar yaşatan Torbalı Belediyesi, geçtiğimiz yıl ikincisini düzenlediği Metropolis Tiyatro Festivali,  Uluslararası 8. Anadolu Tiyatro Ödülleri yarışmasında en iyi Tiyatro Festivali ödülü almaya hak kazandı

Tiyatro Gazetesi tarafından düzenlenen Uluslararası 8. Anadolu Tiyatro Ödülleri’nin sahipleri belli oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve uluslararası önemli isimlerin de ödül aldığı yarışmalarda Torbalı Belediyesi de önemli bir ödülün sahibi oldu. Kültürel ve sosyal faaliyetler ile ilçe sakinlerine unutulmaz anlar yaşatan Torbalı Belediyesi, geçtiğimiz yıl ikincisini düzenlediği Metropolis Tiyatro Festivali,  Uluslararası 8. Anadolu Tiyatro Ödülleri yarışmasında en iyi Tiyatro Festivali ödülü almaya hak kazandı. Her yıl binlerce vatandaşın takip ettiği ve duayen isimlerin katılımıyla gerçekleşen Tiyatro Festivali, bu yılda ilçe sakinleri ile buluşacak.  Öte yandan Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin de 24 Nisan Pazartesi günü saat 19.00’da İstanbul Mask-Kara Tiyatrosu Tamer Levent Sahnesi’nde gerçekleşecek ödül törenine katılacak.

TEKİN: “BU ÖDÜL BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR GURUR”

Metropolis Tiyatro Festivali’ni Torbalı için çok ayrı bir yere sahip olduğunu belirten Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Bugüne kadar 2 defa yapmamıza rağmen en fazla talep edilen etkinliğimiz Metropolis Tiyatro Festivali oldu. Bizler de gelen talep doğrultusunda festivalimizi gelenekselleştirerek her yıl yapacağız. Sadece Torbalılılar için değil bölge halkı için de önemli bir festival olan Metropolis Tiyatro Festivali  Uluslararası 8. Anadolu Tiyatro Ödülleri yarışmasında en iyi Tiyatro Festivali ödülü almaya hak kazandı. Bu ödül bizim için büyük bir gurur. Bu süreçte emeği geçen herkesi tebrik ederim. Torbalı Belediyesi olarak kültürel ve sosyal etkinliklerimize en iyisini yaparak devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir