Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Topluma karşı bireysel ve kurumsal sorumluluk bilinci hızla yayılıyor!

Topluma karşı bireysel ve kurumsal sorumluluk bilinci hızla yayılıyor!

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Türkiye’nin Şubat ve Mart aylarında içerisinden geçtiği güçlü şartlar, toplumsal ve ekonomik statüsü ne olursa olsun, ülke çapında büyük bir yardım ve gönüllülük hareketine dönüştü. Depremzedelere yardımlar ferdî kadar kurumsal olarak da çığ üzere büyüdü. Böylelikle Türkiye’nin yardımlaşma ve gönüllülükteki toplumsal hassaslığı bir sefer daha dünyaya örnek oldu.

 

Great Place To Work® ve Özel Kesim Gönüllüleri Derneği (ÖSGD), 2023 yılında da, toplumsal sorumluluk ve gönüllülük alanlarında örnek teşkil eden kurumları ödüllendirmek üzere iş birliklerini sürdürüyor. 25 Mayıs’ta açıklanacak olan En Âlâ İşverenler™ Toplumsal Sorumluluk & Gönüllülük Listesi’nde ÖSGD kriterleri de yer alacak. Çeşitli sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak özel dal çalışanlarının sivil toplum kuruluşlarında istekli olmasını destekleyen ÖSGD, kurumların gerçekleştirdikleri çalışmaları sürdürülebilirlik, tesir ve fark yaratma, yaratıcılık ve yenilikçilik yaklaşımları doğrultusunda kıymetlendiriyor. Great Place To Work® En Düzgün İşverenler™ Toplumsal Sorumluluk & Gönüllülük Listesi, 10 Mart 2023 tarihine kadar Great Place To Work® Sertifikası™ almış tertiplerin değerlendirilmesiyle oluşturulacak.

 

Eyüp Toprak: “6 Şubat sonrasında insanların daha güzel bir dünya için nasıl birleştiğine şahit olduk”

Meydana gelen zelzelelerin eşi gibisi görülmemiş toplumsal dayanışmaya dönüştüğünü belirten Great Place To Work® Türkiye CEO’su Eyüp Toprak, “Yaşanan sarsıntı felaketi yalnızca Türkiye değil, tüm dünyada büyük kedere neden oldu. Dünya insanları ellerinden gelen takviyesi verirken ülkemiz beşerinin gösterdiği hassaslık ise dünyaya örnek oldu. Türkiye’nin dört bir yanından yağan yardımlar ve gönüllülük hareketi, depremzedelerin acılarına az da olsa merhem olduğuna inanıyorum. Görülüyor ki insan kavramı asla lakin asla vaz geçilmezimiz olacak. Great Place To Work® olarak bizler de toplumdaki bu hassaslığa bir nebze katkıda bulunmak üzere En Düzgün İşverenler™ Toplumsal Sorumluluk & Gönüllülük Listesi’ni açıklayacağız ve fark yaratan tertipleri duyuracağız. İşbirliği ve takviyeleri için ÖSGD’ye teşekkür eder, listeye girecek tertipleri da şimdiden kutlarız” dedi.

 

Pınar Ilgaz: “Birlikte yaşadığımız toplum ve etraftan sorumluyuz!”

Bireyler olarak yalnızca kendimizden sorumlu olmanın ötesinde, birlikte yaşadığımız ve içinde bulunduğumuz toplumdan ve etraftan de sorumlu olduğumuzu belirten ÖSGD İdare Heyeti Lideri Pınar Ilgaz, “Toplum gereksinimlerine ve problemlerine kalıcı tahliller sağlayabilmek, istekli takviyesinin sürdürülebilirliği ile mümkün. Gönüllüğün gücü ile sürdürülebilir bir ömrün nasıl tasarlanacağı ve bunu yaparken de sürdürülebilir bir gönüllülük anlayışının nasıl sağlanacağı, kurumsal gönüllüğü içselleştirmiş toplulukların sorumluluğunda. Bundan hareketle gönüllülüğü uzun soluklu olacak formda bir hayat biçimi haline getirmemiz gerekiyor. Ferdî memnunluk, kurumsal sorumluluk, dünyanın sürdürülebilirliği ve ömür kalitesinin geliştirilmesi için her birimize değerli sorumluluklar düşüyor. Çalışan gönüllülüğü kapsamında hepimiz ortak akıl ve birlikte çalışarak bunu gerçekleştirebiliriz. ÖSGD olarak misyonumuz, bireyleri gönüllülüğe, şirketleri ise çalışan gönüllüğü için gerekli ortamı geliştirmeye yönlendirmek ve teşvik etmek. Derneğimizin Gönüllülük Mükafatları de buna hizmet ediyor. 2022 yılından bu yana da Great Place To Work® Türkiye ile olan iş birliğimizle, bu yaklaşımımızın tesir alanı ve farkındalığını artırıyoruz. En Yeterli İşverenler™ Sosyal Sorumluluk & Gönüllülük Listesi’nde yer alacak olan organizasyonları şimdiden kutlarız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir