Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Tekfen Vakfı Müzik Bursu Başvuruları Başladı

Tekfen Vakfı Müzik Bursu Başvuruları Başladı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

2023-2024 eğitim yılı için tahsis edilecek olan Tekfen Vakfı Müzik Bursu’na müracaatlar başladı. Çevrimiçi olarak tekfenfilarmoni adresi üzerinden 12 Nisan -10 Mayıs 2023 tarihleri ortasında yapılabilecek müracaatlar sonucunda iki yeni öğrenci burs almaya hak kazanacak. 

Türkiye’nin kıymetli özel sanat kurumları ortasında yer alan Tekfen Vakfı, klasik müziğe gönül vermiş genç yeteneklerin yetişmesine dayanak olmak maksadıyla 2019 yılından bu yana Müzik Bursu programını sürdürüyor. Başta Tekfen Filarmoni olmak üzere, Türkiye’deki orkestralar için ehil müzisyenler yetiştirmek gayesiyle sağlanan Müzik Bursu, lisans seviyesindeki yurt dışı eğitim kurumları için geçerlidir. Burs öğrenci başına aylık 750 Avro olmak üzere, Eylül-Haziran ayları ortasında 10 ay mühletle ve toplamda 7.500 Avro ile takviye sağlıyor. 

Müzik Bursu, orkestra müzisyenliğini seçen tüm lisans öğrencilerini kapsıyor

Tekfen Vakfı Müzik Bursu, lisans eğitimini yurt dışında klasik batı müziği çalgısı kolunda yapacak öğrenciler için bu yıl beşinci sefer burs tahsisi yapmaya hazırlanıyor. Burs, kendine meslek gayesi olarak orkestra müzisyenliğini seçen tüm lisans öğrencilerini kapsıyor. 

İki evreli kıymetlendirme yapılacak

Başvurunun birinci basamağı; özgeçmiş, niyet ve referans mektupları ile son 6 ay içerisinde yapılmış bir ses/görüntü kaydıyla çevrimiçi olarak yapılacak. Yapılan kıymetlendirme sonucu ikinci basamağa geçmeye hak kazanan adaylardan, mecburî eser listesinden seçecekleri bir eser ile kendi tercih ettikleri bir yapıtı 6 Haziran tarihinde, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall salonunda, heyet önünde yüz yüze icra etmeleri talep edilecek. Tekfen Filarmoni Daimî Şefi ve Sanat Yöneticisi Aziz Shokhakimov ile orkestranın küme şefleri ve öğretim üyelerinden oluşan heyet tarafından yapılan değerlendirmede başarılı bulunan iki müzisyen, burs almaya hak kazanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir