Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Tekçe ve Fenercioğlu ortak girişimi “FenTek” dünya inşaat sektöründe faaliyet göstermeye başladı

Tekçe ve Fenercioğlu ortak girişimi “FenTek” dünya inşaat sektöründe faaliyet göstermeye başladı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Tekçe  ve Fenercioğlu ortak teşebbüsü “FenTek” dünya inşaat bölümünde faaliyet göstermeye başladı

Dünya gayrimenkul dalında uçtan uca hizmet veren Tekçe, Alanya’nın önde gelen mühendislik ve inşaat şirketlerinden Fenercioğlu ile yurtdışı projeler için güçlerini birleştirdi.

Dünya gayrimenkul dalında uçtan uca hizmet veren ve Spain Homes markasıyla yurtdışına açılan birinci Türk gayrimenkul aracılık şirketi olan Tekçe’nin  vizyonunu dünyaya taşıma maksadı doğrultusunda küresel atılımları sürüyor. Tekçe bu kapsamda, Türkiye’den sonra yurt dışında da başladığı yeni inşaat projeleri için Alanya’nın önde gelen mühendislik ve inşaat firmalarından Fenercioğlu ile FenTek ismi altında bir yatırım iştirakine imza attı. Bu iştirak kapsamında, iki tecrübeli şirket birinci olarak İspanya’da Costa Blanca’daki Altea’da  28 ünite butik bir gayrimenkul projesini hayata geçirecek.

Globalde büyümek isteyen Türk firmalarına rehberlik etmeye devam edeceğiz

Tekçe kurucusu Bayram Tekçe bu iştirak özelinde şunları aktardı: “Tekçe olarak 20 yıldır en temel maksadımız insan ve düzgün ömür odağında projelere rehberlik etmek, dünya vatandaşı olmak için gayrimenkule yönelen ve yatırım yapmak isteyen herkes için katma bedel sağlayacak sürdürülebilir iş modellerini kurmak ve geliştirmek oldu. Türkiye’den yurtdışına açılan birinci gayrimenkul aracılık şirketi olarak Spain Homes markamızla 2018 yılından bu yana satış ve pazarlama alanındaki uzmanlığımız ile İspanya gayrimenkul piyasasına hakimiyetimizi güçlendirdik. Türkiye’de inşaat alanındaki birinci yatırımımızın çabucak akabinde küresel ölçekli bu atılım için hayli memnunuz. Türkiye’de de farklı alanlarda/ projelerde iş birliği yaptığımız, mühendis kadrosuyla ve inşaat vizyonuyla öne çıkan Fenercioğlu ile yarattığımız yeni markamız FenTek ile yakın gelecekte Avrupa’nın diğer ülkelerinde arsa ve proje geliştirme, müteahhitlik hizmetleri, taahhütlü işler, inşaat materyalleri tedariği ve temini alanlarında yer almayı hedefliyoruz.”

Bu yatırım iştiraki hakkında memnuniyetini lisana Fenercioğlu kurucusu Aycan Fenercioğlu, proje ile ilgili şunları aktardı: “Bu projenin gayesi yüksek kaliteli butik bir ömür alanı yaratmaktır. İki tarafın uzmanlığı ve kaynakları, bu projenin muvaffakiyetini garanti altına alırken, birlikte global ölçekte yeni fırsatlar keşfetmeyi hedefliyoruz. Bu paydaşlık sayesinde, Tekçe’nin memleketler arası pazarda var olan deneyimi ile bizim tecrübeli takımımızın uzmanlığını bir ortaya getirerek, yatırımcılara eşsiz fırsatlar sunmayı amaçlıyoruz. İki şirketin güçlerini birleştirerek, bu iştirakle milletlerarası bir muvaffakiyet öyküsünü yazmak için sabırsızlanıyoruz. Yatırımcılara yalnızca harika bir ömür alanı sunmakla kalmayacak, birebir vakitte yatırımlarının bedelini artıracak bir fırsat sunacağımıza inanıyoruz. “

 Proje, Belçikalılar ve İskandinavlar başta olmak üzere Avrupalıları hedef alacak

1,5 milyon euroluk bir arsa yatırımı ile adım atılan bu proje, Fenercioğlu’nun mühendislik, Tekçe’nin satış ve pazarlama deneyimi ile ortaya çıkacak. İspanya’daki yatırım çeşitliliğini artıracak olan proje, güçlü bir turizm lokasyonu olan Altea’dan gayrimenkul satın alma talebi olan Belçikalılar ve İskandinavlar başta olmak üzere Avrupalıları hedef alacak.

Altea, plajları ve doğal hoşlukları ile ünlü

Akdeniz kıyısında bir kıyı kasabası olan Altea, ülkenin en cazip turizm merkezlerinin başında geliyor. ‘Sahilde küçük bir mücevher’ olarak tanımlanan Altea, kaliteli plajları, zirveleri, tarihi kiliseleri, görüntüleri ve doğal güzellikleriyle öne çıkıyor. Yerel eserler satan klasik pazar meydanları ile tanınan, Akdeniz’in panoramik görünümünü sunan 52,1 km’lik süper kıyı şeridine sahip olan Altea’da Playa de Cap Blanch ve Playa de la Roda olmak üzere iki süper plaj bulunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir