Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. TEGV Bilişim Ateşböceği Diyarbakırlı Çocuklara Eğitim Desteği Sağlıyor

TEGV Bilişim Ateşböceği Diyarbakırlı Çocuklara Eğitim Desteği Sağlıyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
4 0

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla çağdaş nesillerin yetişmesi için Türkiye genelindeki etkinlik noktalarında ilköğretim çağındaki çocuklara Cumhuriyet’in ilkeleri ışığında nitelikli eğitim desteği sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 6 Şubat’ta meydana gelen depremler sonrasında başladığı destek çalışmalarını sürdürerek deprem bölgesindeki çocuklara umut olmaya devam ediyor. TEGV’in TIR dorselerinden oluşan mobil öğrenim birimi Ateşböcekleri, farklı kurum ve kuruşların da desteğiyle ilköğretim çağındaki çocuklarla buluşarak onlara nitelikli eğitim desteği sağlıyor. 

 

Deprem bölgesindeki 1.100’den fazla çocuğu bilişim temalı etkinliklerle buluşturdu

Depremin ilk günlerinden bu yana Diyarbakırlı çocuklara eğitim desteği sağlayan TEGV Rotary-1 Ateşböceği Öğrenim Birimi, Turkish Philanthropy Funds’un (TPF) desteğiyle eğitim etkinliklerine devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Türk hayırseverlerin yaptığı bağışlarla sağlanan fon sayesinde TPF, Ateşböceği’nin bilişim temalı etkinlikler vermek üzere tadilat giderlerini karşılayarak 1 yıllık işletme giderlerine de sponsor oldu. Diyarbakır’da faaliyetlerini yürüten Rotary-1 Bilişim Ateşböceği, projenin başlangıcından bu yana geçen bir yıllık süreçte, deprem bölgesindeki 1.100’den fazla çocuğu bilişim temalı etkinliklerle ve nitelikli eğitim desteğiyle buluşturdu. 

TEGV’in deprem bölgesindeki faaliyetlerine katkısını devam ettirerek çocuklara destek olan Turkish Philanthropy Funds ayrıca yaptığı bağışlarla TEGV Gaziantep Öğrenim Birimi’nin yapımına ve Hatay’da yaşayan 500’den fazla çocuğun bisikletle buluşmasına destek olmuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir