Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. SunExpress, “Avrupa’nın En İyi Tatil Hava Yolu” seçildi

SunExpress, “Avrupa’nın En İyi Tatil Hava Yolu” seçildi

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, havacılık dalının Oscar’ı olarak bilinen Skytrax Dünya Hava Yolu Ödülleri’nde “Avrupa’nın En Yeterli Tatil Hava Yolu” mükafatına layık görüldü.

Ödülle ilgili olarak SunExpress CEO’su Max Kownatzki şu değerlendirmede bulundu: “Bu ödül, müşterilerimize sunduğumuz eser ve hizmet standartlarının kalitesinin bir göstergesi. Bu mükafatın direkt yolculardan gelen geri bildirimlere dayanması ve bu vesileyle tüm takımlarımızın özverili çalışmalarının konuklarımız tarafından takdir edildiğini görmek bizim için büyük bir memnunluk kaynağı. Bizi tercih eden pahalı konuklarımıza ve her gün tıpkı tutku ve profesyonellikle konuklarımıza en yeterli biçimde hizmet veren takımımıza teşekkür ederim. Konuklarımızın beklenti ve taleplerini dikkatle dinlemeye, havada ve yerde eser ve hizmetlerimize yatırım yapmaya devam edeceğiz.” 

Türkiye’den 30 ülkede 60 destinasyona ve 175’ten fazla rotaya aktarmasız uçuş sunan SunExpress, bu yaz uçuş ağına 26 yeni rota ekledi.  

Kownatzki, “Bu  yaz döneminde eklediğimiz 26 yeni rota ile şimdiye kadarki en geniş uçuş ağımıza ulaştık. Hem geniş uçuş ağımızla hem de hizmet kalitemizle Türkiye’nin lokomotif bölümlerinden turizme kıymet katmaya ve misafilerimizi Türkiye’nin tarihi hoşlukları, kültürel mirası, eşsiz mutfağı ve tabiatı ile buluşturmaya devam ediyoruz.” diye eklemede bulundu. 

Uluslararası hava nakliyeciliği derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından yıllık olarak açıklanan mükafatlar, yolcu memnuniyetini ölçmek üzere gerçekleştirilen küresel ölçekli anket sonucu ile belirleniyor. Bu yıl online anket Eylül 2022-Mayıs 2023 tarihleri ortasında 100 ülkeden 20 milyonun üzerinde yolcunun iştirakiyle yapıldı.

Skytrax Dünya Hava Yolu Mükafatları Hakkında

Dünya Hava Yolu Mükafatları, Skytrax tarafından 1999 yılında hava yolu müşteri memnuniyetine ait global bir araştırma yapılması maksadıyla başlatılmıştır. Araştırma kapsamında, dünya genelinden yolcular en uygun hava yollarını belirlemek için yolcu memnuniyeti anketinde oy kullanmaktadır. Online anket İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Japonca ve Çince lisanlarında gerçekleştirilmiştir. 2022/2023 anketine 100’den fazla ülkeden milyonlarca yolcu katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir