Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Sosyal İnovasyon Ajansı, “Fikri Mülkiyet İçin Açık İnovasyon Kampı” ile Gençlere Yeni Bir Ufuk Açtı

Sosyal İnovasyon Ajansı, “Fikri Mülkiyet İçin Açık İnovasyon Kampı” ile Gençlere Yeni Bir Ufuk Açtı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğinde kurulan Toplumsal İnovasyon Ajansı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen “Gençlik İçin Yayıncılık ve Telif Hakları Ekosistemi Geliştirme Programı” kapsamında “Fikri Mülkiyet İçin Açık İnovasyon Kampı” düzenledi. Beyşehir Atabey Gençlik ve Eğitim Kampı’nda üç gün süren kampta; eğitimler, atölyeler, söyleşiler, panel ve forumlar gerçekleştirildi. Program ile yayıncılık alanında faaliyet göstermek isteyen gençlere takviye olunması amaçlanıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Toplumsal İnovasyon Ajansı, yayıncılık alanında gençlerin yeteneklerini ve marifetlerini geliştirmeleri ve iş dünyasına adım atarken fikirlerini yasal yollardan korumak için yeni imkânlar sunmaya devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği “Gençlik İçin Yayıncılık ve Telif Hakları Ekosistemi Geliştirme Programı” kapsamında hayata geçirilen “Fikri Mülkiyet İçin Açık İnovasyon Kampı” Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Beyşehir’de bulunan Atabey Gençlik ve Eğitim Kampı’nda gerçekleştirildi.

Üç gün süren kamp ile fikri mülkiyet alanındaki şimdiki bilgileri ve tecrübeleri paylaşarak bu alandaki sıkıntılara yenilikçi tahlil teklifleri geliştirmek için bir ortaya getirilen gençlerin marifet ve yeteneklerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar, eğitimler ve atölyeler düzenlendi. Bunların yanı sıra disiplinlerarası çalışma ortamı oluşturularak şahsi fikir ve deneyimler paylaşıldı.

Fikri Mülkiyet İçin Açık İnovasyon Kampı müddetince gerçekleştirilen etkinliklerde birinci gün Dijital Çağda Marka İdaresi ve Açık İnovasyon, Tekrar İşlevlendirmenin Sanat Üretimine Katkısı, Patent ve Fikri Mülkiyet, Podcast Dinletisi, Lisandan Anlamak: Prompt Mühendisliği, Tasarım Odaklı Niyet Atölyesi isimli eğitim ve atölyeler; ikinci gün Girişimcilik ve Toplumsal Yarar: Toplumsal Girişimcilik, Açık Erişim: Toplumsal İnovasyon, Açık Bilgi, Açık İnovasyon, Ortak Akıl: Açık İnovasyon Tasarımı Atölyesi, Fotoğraf Atölyesi isimli eğitim ve atölyeler alanında uzman isimlerle gerçekleştirildi. Kampın son gününde ise istişare ve kıymetlendirme toplantısı yapıldı. 

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirilen Toplumsal İnovasyon Ajansı, “Fikri Mülkiyet İçin Açık İnovasyon Kampı” üzere faaliyetleriyle yerelden hareketle çağın gerekliliklerini göz önüne alarak toplumun gelişimine katkı sağlamak, problemlere sürdürülebilir ve yenilikçi tahliller üretmek, geçmişten gelen kıymetlerimizi koruyarak toplumu geleceğe hazırlamak üzere maksatlarla çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir