Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Sistem Global Danışmanlık, Kuantum Araştırma’ya yatırım yaptı!

Sistem Global Danışmanlık, Kuantum Araştırma’ya yatırım yaptı!

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Türkiye’nin önde gelen danışmanlık şirketi Sistem Küresel Danışmanlık, Kuantum Araştırma’ya yatırım yaparak, pazar araştırması, CRM analitiği, data danışmanlığı üzere hizmetlerle şirketlerin data odaklı büyümesini destekleyecek. 

Başta KOBİ’ler olmak üzere Türkiye’yi güçlendiren işletmelere büyüme odaklı profesyonel hizmetler sunan Sistem Küresel Danışmanlık, Kuantum Araştırma’ya yatırım yaptı. Bu yatırımla, Kuantum Araştırma’nın yapay zekâ teknolojileri ile nöropazarlama üzere yenilikçi sistemlere dayanan pazar araştırmaları, araştırma hizmetleri ve öbür tüm dataya dayalı büyüme odaklı çalışmaları Sistem Küresel Danışmanlık’ın hizmet portföyüne dâhil oldu. Sistem Küresel Danışmanlık bu yatırımla KOBİ’lerin bilhassa yurtdışı pazarlama, küresel yatırımlar ve satış stratejilerini güçlendirerek bu açılardan da büyüme amaçlarına ulaşmalarına katkı sağlamayı hedefliyor.

Konuya ait açıklamada bulunan Sistem Küresel Danışmanlık İdare Heyeti Lideri Hüseyin Karslıoğlu, “Sistem Küresel Danışmanlık olarak 27 yıldır, katma pahalı üretimi artırmaya yönelik hizmetlerimizle, başta KOBİ’ler olmak üzere yüzlerce şirkete yol arkadaşlığı yapıyoruz. İş süreçlerinin büyük ölçüde dijitale taşındığı ve yenilikçi teknolojilerin birçok kesimi dönüştürdüğü günümüzde, data temelli çözümlemelere dayanan iş stratejilerinin sağlıklı büyüme hedefleyen şirketler için ehemmiyeti giderek artıyor. Kuantum Araştırma’ya yaptığımız yatırımla portföyümüze eklediğimiz bilgi temelli yeni hizmetlerimizin bu manada değerli bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz. Sistem Küresel Danışmanlık’ın ekosisteminin, Kuantum Araştırma’nın da büyümesine katkı sağlayacağını görüyoruz. Ekosistemimize katma paha yaratacak teknoloji odaklı misal yatırım ve iş birliklerine devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

Kuantum Araştırma’nın Kurucusu ve AIPA (Yapay Zekâ Siyasetleri Derneği) Lideri Volkan Kılıç ise, “Tüm dünyada ve ülkemizde rekabet şartları her geçen gün daha zorlaşıyor. Şirketlerde karar vericiler, karmaşık birçok parametreyi tıpkı anda gözetmek durumunda kalıyor ve bilgiye dayalı pazarlama ve iş stratejilerine daha çok muhtaçlık duyuyorlar. Kuantum Araştırma olarak data idaresinde liderlik kazanmak maksadıyla geliştirdiğimiz hizmetlerimiz, şirketlerin pazarlama stratejilerinin ve yeni iş modellerinin oluşturulmasında yol gösterici oluyor. Hizmetlerimizi danışmanlık hizmetleri ile entegre edip daha bütünsel bir bakış açısı ile hem daha geniş kitlelere ulaştırmak hem de katma kıymetini genişletmek gayesiyle Sistem Küresel Danışmanlık ile kurduğumuz iş iştiraki sayesinde, Sistem Küresel Danışmanlık ekosistemindeki şirketlerin cirosal büyüme amaçlarına ve sürdürülebilir ticari sonuçlarına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu iş birliğinin, B2B pazarda hayata geçirdiği bilgiye dayalı markalaşma çalışmalarıyla son yıllarda süratle büyüyen Kuantum Araştırma’nın ivmesini artıracağına inanıyoruz.” dedi.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir