Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Setur Marinaları, Küresel Denizcilik Endüstrisini Temsil Eden ICOMIA’ya Katıldı

Setur Marinaları, Küresel Denizcilik Endüstrisini Temsil Eden ICOMIA’ya Katıldı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Türkiye’nin başkan zincir marina işletmesi Setur Marinaları, denizcilik bölümünü global seviyede temsil eden Milletlerarası Deniz Sanayisi Dernekleri Konseyi’ne (International Council of Marine Industry Associations-ICOMIA) ‘daimi üye’ olarak katıldı. Setur Marinaları; yüksek hizmet kalitesi, varlıklı sektörel tecrübesi ve yenilikçi uygulamalarıyla, ICOMIA Marinalar Kümesi’nde (IMG) katma kıymet yaratacak. 

Setur Marinaları Genel Müdürü Emre Doruk, “Deniz sanayisi alanında ICOMIA üzere başkan bir tertibin kesimi olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bölümümüzün gelişimi konusunda global seviyede iş birliğine katkıda bulunacağımız için heyecanlıyız. Bu birliktelikle Türkiye’nin deniz sanayisindeki rolünü güçlendirmek, kesimimizin milletlerarası platformlarda güçlü bir ses olmasını sağlamak üzere çalışacağız” dedi.

Ulusal denizcilik sanayisi derneklerini dünya çapında temsil eden ICOMIA, 1966 yılından bu yana global standartların belirlenmesini ve uygulanmasını sağlayarak kesimin gelişimine katkıda bulunuyor. Tertip, sürdürülebilir ve sorumlu bir halde büyüyen bir denizcilik sanayisi yaratmak amacıyla çalışıyor.   

Toplam 5.500 yat bağlama kapasitesine sahip 11 marina ve 1 kara park tesisi işleten Setur Marinaları, sektörünün Türkiye’deki lideri konumunda bulunuyor. Tüm operasyonlarını müşteri memnuniyetini düzgünleştirme perspektifiyle yürüten şirket, 2018 yılı başında hayata geçirdiği ‘Zincir Marina Programı’ ile müşteri sadakatinde her yıl değerli bir artış sağlıyor. 

Setur Marinaları ayrıyeten sürdürülebilirlik ve dijitalleşme uygulamalarıyla küresel çapta isminden kelam ettiriyor. 2050 prestijiyle net sıfır sera gazı gayesi doğrultusunda etrafa hassas yatırımlar gerçekleştirirken, yeşil teknolojilere öncelik vererek karbon ayak izini azaltmak ve deniz ekosistemini korumak üzere çalışıyor. 

Setur Marinaları, Türkiye’deki öncü pozisyonunu daha da güçlendirerek milletlerarası marina idaresi ve marka gayeleri doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir