Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Selçuklu Belediyesi, “Sim” İle Kariyer Fuarı’na Katıldı

Selçuklu Belediyesi, “Sim” İle Kariyer Fuarı’na Katıldı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Patron ve iş arayanlar ortasında köprü olması için Selçuklu Belediyesi tarafından 2015 yılında  hayata geçirilen  Selçuklu İstihdam Merkezi (SİM)  “5Ü1K Konya Üniversiteleri Meslek Fuarı 24” fuarına katıldı. 

Fuar standında  vazifeli Selçuklu İstihdam Merkezi görevlileri  öğrencilere ve iştirakçilere Selçuklu Belediyesi’nin patron ve iş arayanları buluşturma süreci ve dallarla alakalı bilgiler verdi.  KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fevzi Rifat Ortaç da Selçuklu İstihdam Merkezi  standını ziyaret etti. 

KTO Karatay Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi ve Konya Besin ve Tarım Üniversitesi iş birliğinde, Konya Valiliği, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü katkılarıyla birinci kere gerçekleştirilen “5Ü1K Konya Üniversiteleri Meslek Fuarı 24” 9 Mayıs’ta sona erecek. 

Selçuklu İstihdam Merkezi (SİM) örnek yapısıyla patron ve iş arayanları bir ortaya getiriyor

İş arayan ve Selçuklu İstihdam Merkezi’ne gelerek müracaat yapan vatandaşlar için istihdam uzmanları tarafından ön görüşme sonucunda bir özgeçmiş oluşturuluyor. Yapılan görüşme sonrasında iş arayanların öncelikleri ve istekleri belirlenerek uygun iş tekliflerinin sunulması sağlanıyor. Süreç içerisinde Selçuklu İstihdam Merkezi (SİM) sistemine kayıt olan ve emekçi talebinde buluna firmalar ve iş arayan adaylar buluşturuluyor. Yapılan iş görüşmesinin takibi istihdam uzmanları tarafından yapılırken iş görüşme sonucu olumsuz olan adayların süreç kıymetlendirme tahlili yapılıp, adaya uygun yeni iş teklifleri sunuluyor. 

Selçuklu Belediyesi Hizmet Binası bahçesinde yer alan ve 2015 yılından beri faaliyetlerini sürdüren Selçuklu İstihdam Merkezi  20 bin 517 iş başvurusu, 430 firma kaydı ile toplamda 15 bin 689 şahsa iş bulma imkanı sağladı. 2023 yılında toplam 290 ilan ile 15 bin 689 yönlendirme yapan merkez 967 şahsa istihdam sağladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir