Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Sefo’dan İmparator albümü

Sefo’dan İmparator albümü

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Sefo, gerçek ismiyle Seyfullah Sağır, 16 Mart 1998 tarihinde Samsun’da doğdu. Samsun’da geçirdiği çocukluk devrinde müziğe merakı başladı. Kendi kelamlarını yazdığı müziklerle birlikte o süreçte underground rap konserlerinde sahne almaya başladı.

2015-2018 yılları ortasında amatör halde müzikler yapmaya devam etti. 2018 yılında ‘Yalan’ ile müzik mesleğine profesyonel olarak birinci adımı attı. Şubat 2019’da çıkardığı ‘Poz’ teklisinden sonra proje yayınlarını artırmaya karar verdi. 2020 yılında Sony Music Türkiye ile anlaştı ve çalışmalarını hızlandırdı. 2021 yılına damga vuran ve mesleğinin birinci büyük hit’i olan, müziği “Bilmem Mi?” ile 500 milyonun üzerinde stream elde etti. Bu süreçte Türkiye’de 300’den fazla konser verdi ve bunun yanında İngiltere, Almanya, Fransa vb. Avrupa ülkelerinde büyük konser salonlarında hayranlarıyla buluştu.

Yaptığı müzikler, iş birlikleri ve projelerinde kullandığı soundlar ile müzikal manada geniş bir yelpazeye sahip ve ileriye dönük müzikal vizyonu olduğunu kanıtlayan başarılı rap yıldızı Sefo, üst üste yayınladığı hit müziklerden sonra mesleğinin birinci albümünü tamamladı.

Sefo, ismini “IMPARATOR” koyduğu 24 şarkılık albümün muştusunu verdi. Albümü iki part seri halinde yayınlama kararı alan Sefo, albümün birinci kısmını dinleyicilerle buluşturdu. Albümde şarkıların sözleri ve müziği kendisine ait.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir