Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Seferihisar Belediyesi’nden öğrencilere beslenme çantası

Seferihisar Belediyesi’nden öğrencilere beslenme çantası

gelenekselhaber gelenekselhaber -
6 0

Seferihisar Belediyesi, geçen yıl hayata geçirdiği beslenme çantası projesi ile ilçedeki dar gelirli öğrencilere takviye oluyor. Okulların açılmasıyla birlikte beslenme çantası uygulamasını tekrar başlattıklarını kaydeden Seferihisar Belediye Lideri İsmail Yetişkin, “Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve evlatlarımızın sağlıklı ve tertipli gelişimine katkı sunmak için çalışıyoruz” dedi.

Seferihisar Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler ünitesi, okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin beslenmelerine takviye oluyor. Birinci sefer geçen yıl hayata geçen proje kapsamında, geliri tespit edilmiş halkkart sahibi vatandaşların ilkokul ve ortaokulda tahsil gören çocuklarına Seferihisar Belediyesi tarafından, yıl boyunca fiyatsız beslenme dayanağı sağlanacak. Beslenme Çantası uygulamasıyla, her cuma günü içinde süt, meyve suyu, kahvaltılık eserler bulunan çanta yaklaşık 117 öğrencinin  5 günlük besin muhtaçlığı karşılayacak formda hazırlanarak ailelere teslim ediliyor.

 

‘’EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ’’

Beslenme çantası projesi ile çocukların tahsilleri boyunca da temel dayanağını sağlamak için çalışan Seferihisar Belediyesi Lideri İsmail Yetişkin, ‘’Evlatlarımız için itina ve hassasiyet göstermek bizim misyonumuz. Okulların açılmasıyla, çocuklarımızın temel gereksinimini karşılayarak hem ailelerine takviye olmak, hem de sağlıklı besinler ile gelişimlerini eksiksiz devam ettirmek çok değerli. Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve evlatlarımızın sağlıklı ve tertipli gelişimine katkı sunmak için çalışıyoruz. Her vakit çocuklarımız önceliğimiz olacak. Yeni tahsil yıllarında hepsine muvaffakiyetler diliyorum’’ dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir