Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Sedirler Köprülü Kavşağı’nın Temeli Atıldı: Başkan Altay: “Cumhurbaşkanımızdan Aldığımız Güçle Şehrimize Hizmet Üretiyoruz”

Sedirler Köprülü Kavşağı’nın Temeli Atıldı: Başkan Altay: “Cumhurbaşkanımızdan Aldığımız Güçle Şehrimize Hizmet Üretiyoruz”

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılacak Adana Etraf Yolu Sedirler Köprülü Kavşağı’nın temelini attı. 

220 milyon liralık bir yatırımla Adana Etraf Yolu’nu yeraltına alacaklarını belirten Lider Altay, kenti yeni caddelerle donattıklarını, Sedirler Kavşağı’nı da şoförlerin, yayaların ve bisikletlilerin inançlı biçimde kullanacakları bir köprülü kavşağa dönüştüreceklerini söyledi. Lider Altay, “Bizler eser siyaseti yapıyoruz. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın dava arkadaşıyız, biz Cumhurbaşkanımızdan aldığımız güç ve talimatla kentimize hizmet üretiyoruz. Sizlerin takviyesi olduğu sürece bizler de hem toplu ulaşımda hem öbür bahislerde kentimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. 

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılacak Adana Etraf Yolu Sedirler Köprülü Kavşağı’nın temeli düzenlenen programla atıldı.

Temel atma programında konuşan Karatay Belediye Lideri Hasan Kılca, Sedirler Köprülü Kavşağı’nın ilçeye kazandırılan en büyük yatırımlardan birisi olduğunu söyledi. Kılca,  “Konya’mızda çok hoş işler yapılıyor. ‘Konya Modeli Belediyecilik’ yürüyor. Her gün ya bir açılış ya bir temel atmayla karşınızdayız. Bizim işimiz hizmet. Rabbime hamd ediyorum bu türlü gönlü hoş Karataylı hemşehrilerime bizlere hizmet etme fırsatı verdiği için. Karatay’ımıza bu büyük hizmeti kazandıran Büyükşehir Belediye Liderimize teşekkür ediyorum. İyi olmasını diliyorum” diye konuştu.

“BU KENTİ NE KADAR GÜÇLÜ KILARSAK ÜLKEMİZ GÜÇLÜ OLUR”

AK Parti Konya Vilayet Lideri Hasan Angı, temelini atacakları köprülü kavşağın Karatay’a ve Konya’ya iyi olmasını dileyerek, “Durmaksızın, kentimizi büyütmek, kentimizin muhtaçlıklarını karşılamak ismine ulaşımdan yeşil alanlara, toplumsal tesislerden toplumsal dayanaklara kadar yalnızca Konya’yla hudutlu kalmayan, muhtaçlığın olduğu her yere ulaşmaya çalışan değerli Büyükşehir Belediye Liderimiz ve grubuna biz de teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun. Bu kent bizim. Bu kenti ne kadar güçlü kılarsak ülkemiz güçlü olur” sözlerini kullandı.

KONYA TRAFİĞİNE NEFES ALDIRACAK YENİ YOLLAR

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, büyükşehirlerin en kıymetli sıkıntılarından birisinin trafik ve ulaşım olduğuna dikkat çekerek, bir taraftan araç kullanıcıları için düzenlemeler yaparken bir taraftan toplu ulaşım ve raylı sistemle ilgili çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

‘Konya Modeli Belediyecilik’ anlayışıyla bisiklet yollarıyla kenti donattıklarını kaydeden Lider Altay, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bugüne kadar çok kıymetli işler yaptık, bugün de Sedirler Köprülü Kavşağı’nın başlangıcını yapıyoruz. İnşallah en kısa müddette tamamlayarak kentimize hizmet etmeye başlayacak. Aslında araç şoförleri için başladığımız seyahatte Celaleddin Karatay ve İsmail Ketenci caddelerini hizmete açarak uygun bir başlangıç yapmıştık. Şu an itibariyle hizmet veren yakında resmi açılışını yapacağımız Abdülhamid Han Caddesi bilhassa Meram ve Selçuklu ortasında İstanbul Yolu’na alternatif olacak 14,5 kilometrelik uzunluğuyla son devirde yapılan en değerli caddelerden birisi olarak kentimize hizmet veriyor. Necmettin Erbakan Caddesindeki çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Tekrar Gazze Caddesi ile Karaman Yolu ortasında bulunan Alparslan Türkeş Caddesi’ndeki işlerimizi de tamamladık. Taşköprü’deki çalışmalarımızı da tamamlayınca Gazze Caddesi ile Karaman Yolu ortasında yeni bir aks daha kazanmış olacağız. Bununla birlikte süratli tren çizgisine paralel olarak yaptığımız Kazakistan ve Karabağ caddelerinde de çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bir taraftan da kentimizde trafikte sorun olan 1. Organize Kavşağı’nda, Ankara Yolu Büsan Kavşağı’nda, İhsaniye Devlet Materyal Ofisinin bulunduğu alanlarda da trafiği rahatlatmak için değerli işler yürütüyoruz. Bunlar tamamlandığında inşallah kentimizin trafiği nefes alacak.”

“TOPLU ULAŞIMDAKİ KONFORUMUZU ARTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Bir taraftan da toplu ulaşımda vatandaşların konforunu yükseltmek ismine çevreci otobüsleri hizmete aldıklarını anlatan Lider Altay, “CNG’li otobüslerden artık inşallah CNG’li hibrit otobüslere geçiyoruz. Geçtiğimiz yıl öz kaynakla 470 milyon lira 127 otobüsümüzü kentimizin hizmetine sunduk. Şu an itibariyle 29 solo, 20 körüklü otobüs inşallah 49 otobüsümüzü de bu yıl içinde vatandaşlarımızın hizmetine sunarak toplu ulaşımdaki konforumuzu artırmaya çalışıyoruz. Bilhassa sanayi bölgelerinde toplu ulaşımı, raylı sistemle ilgili hem ulaştırma bakanlığımız hem büyükşehir belediyemiz kıymetli çalışmalar yapıyor. İnşallah sizlere yakında bu muştuları de paylaşacağız” tabirlerine yer verdi.

SEDİRLER KÖPRÜLÜ KAVAŞĞININ MALİYETİ 220 MİLYON TL

Sedirler dönel kavşağının artık hizmet etmekte çok zorlanan, ulaşımın ana akslarında trafiği yavaşlatan bir noktaya geldiğini vurgulayan Lider Altay, “İhalesi gerçekleştirildi şu anda ağır bir halde çalışıyoruz. Toplam 220 milyon liralık bir yatırımla Adana Etraf Yolu’nu yeraltına alacağız. Sedirler istikametinden gelip Yeni Sanayi tarafına giden vatandaşlarımızın da ışıklı kavşakla çok daha rahat bir formda seyahat edebilecekleri, yayaların ve bisikletlilerin de inançlı formda kullanacakları bir köprülü kavşağa dönüştürüyoruz. Kentimize güzel, uğurlu olsun” açıklamasını yaptı.

“BİZ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN DAVA ARKADAŞIYIZ”

“Bizler eser siyaseti yapıyoruz” diyen Lider Altay, “Bir taraftan merkezin dışındaki ilçelerimizde ağır bir biçimde açılış ve temel atma merasimleri yapıyoruz bir taraftan da merkezde hem Büyükşehir Belediyemiz hem de Meram, Selçuklu, Karatay belediyelerimizin açılış ve temel atma merasimlerine katılıyoruz. Zira biz Sayın Cumhurbaşkanımızın dava arkadaşıyız, biz Cumhurbaşkanımızdan aldığımız güç ve talimatla kentimize hizmet üretiyoruz. Cumhurbaşkanımız Türkiye’ye o denli bir maksat koydu ki her gün neredeyse tüm dünyaya örnek ve mazlum Müslümanların umudu olan bir başlangıç gerçekleştiriyor. Onun liderliğinde daha Türkiye’nin yapacağı çok iş var. Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcını inşallah 14 Mayıs’ta seçimin birinci cinsinde Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar Cumhurbaşkanı seçerek, Konya’dan güçlü bir dayanak vererek tekrar başaracağız. Biz bu hizmetleri anlatıyoruz lakin şuna da inanıyoruz ki Konyalıların bize sağladığı inancı, Konyalıların bize sağladığı çalışma ortamını gece gündüz çalışsak, 24 saate 25’inciyi eklesek onların hakkını vermiş olamayız. Zira Konya, Türkiye’de partimize, Cumhurbaşkanımıza en yüksek dayanak veren vilayet oldu. İnşallah 14 Mayıs’ta sandıkları patlatacak ve Konya yeniden rekor bir oyla Cumhurbaşkanımıza takviye verecek. Sizlerin takviyesi olduğu sürece bizler de hem toplu ulaşımda hem öbür mevzularda kentimize hizmet etmeye devam edeceğiz” kelamlarını kullandı.

“YAPAN, İNŞA EDEN, İHYA EDEN BİR GRUP VAR”

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, “Artık başımız dönüyor. Sanki bugün hangi açılış var, bugün hangi temel atma var, kim nereye yyetişece diye. Elhamdülillah güzel ki bu türlü. Büyüklerimizin bir kelamı bar. ‘Hak katındaki kıymetini öğrenmek istersen Allah seni neyle meşgul ediyor bir bak.’ Şükür ki Cumhurbaşkanımız en başta olmakla birlikte bir üretim grubu var. Yapan, inşa eden, ihya eden bir grup var. Bir de karşısında yıkım takımı var. Düşman oklarının ne tarafa gittiğine bir bakalım. Joe Biden’ın oku da bir yere hakikat gidiyor, Kandilin oku da Recep Tayyip Erdoğan’ı vurmak için gidiyor. Bütün şer güçlerinin okları tıpkı maksada gidiyor. Fakat Allah’ın müsaadesiyle onlar ne yaparsa yapsınlar bu millet bizim gerimizde olduktan sonra, hak isteği ve halk hizmeti yaptıktan sonra kimse sırtımızı yere getiremeyecek” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Eski Liderlerinden Halil Eser de “Milli ve yerli bizim tek fikrimiz bu. Ulusal ve yerlide bir ortaya geldik mi Allah’ın müsaadesiyle yapamayacağımız hiçbir şey yok. İnşallah 14 Mayıs’ta ipi göğüsleyeceğiz ve Türkiye Yüzyılı’na daima birlikte gideceğiz”

MHP Konya Vilayet Lideri Remzi Karaaslan, BBP Konya Milletvekili Adayı Osman Seçgin, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, meclis üyeleri ve vatandaşların da katıldığı program sonunda yapılan duayla Sedirler Köprülü Kavşağı’nın temeli atıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir