Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Schneider Electric, Yeni Nesil Kesintisiz Güç Kaynakları ile Sürdürülebilirliğe Katkı Sunuyor

Schneider Electric, Yeni Nesil Kesintisiz Güç Kaynakları ile Sürdürülebilirliğe Katkı Sunuyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0
  • Schneider Electric, ileri teknolojiye sahip, yüksek verimli Kesintisiz Güç Kaynakları ile Edge bilişim alanlarında sürdürülebilirlik amaçlarına ulaşılmasına takviye oluyor.

Enerji idaresi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, bilgi merkezleri ve Edge bilişim alanlarında sürdürülebilirlik maksatlarının gerçekleştirilebilmesi için ileri teknoloji eseri, yüksek verimlilik sağlayan Kesintisiz Güç Kaynakları (KGK) sunuyor. 2025 yılına dek dünya elektriğinin yaklaşık beşte birini tüketmesi beklenen data merkezlerinde akıllı ve verimli tahliller kullanmak kurumların güvenliğini, güvenilirliğini ve verimliliğini sağlarken dünyanın sürdürülebilirliği için de kıymet taşıyor.

Veri merkezlerinin işleyişi için BT altyapısını çalıştırma, soğutma, yedek güç ve genel bakım üzere çok fazla güç gerektiren operasyona gereksinim var. Bilhassa Edge bilişim alanlarındaki küçük data merkezlerinin sayısı arttıkça, altyapının sürdürülebilirliğini artırmak için de aksiyon almak gerekiyor. Schneider Electric, bu aksiyonlardan en değerlisi ve etkilisinin yüksek verimli KGK teknolojisi kullanmak olduğunu vurguluyor. Bu kapsamda mevcut sistemler yüksek verimli ve daha az bakım isteyen kullanışlı aygıtlarla güncelleniyor ve altyapı izleme stratejileri ile yerinde bakım imkanı sağlanıyor.

Yüksek verimli KGK’lar data merkezleri ve Edge bilişim alanlarını dönüştürüyor

Yenilikçi teknolojilerle donatılmış yeni kuşak KGK’lar geniş bant aralıklı yarı iletkenler sayesinde, klâsik yarı iletkenlerden çok daha yüksek voltaj ve frekansta çalışıyor. Bu da güç kayıplarını daha da azaltarak, yüksek güçlü ve güç tasarruflu aygıtlar üretilmesine imkan sunuyor. Böylelikle elektrik maliyetleri düşerken operasyon verimliliği de artıyor.

Yeni KGK teknolojilerinde ayrıyeten valf regüleli kurşun-asit (VRLA) akülerin üç ila beş yıllık ömrüne kıyasla 10 yıla kadar kullanım ömrüne sahip lityum iyon aküler kullanılıyor. Böylece akü kullanım ömrü kıymetli ölçüde artıyor. Bununla birlikte hem daha küçük hem de daha hafif olan bu aküler tedarik esnasında daha az yer kaplıyor ve daha az yakıt tüketiyor. Ünitelerin kullanım müddeti bittiğinde ortaya çıkacak bertaraf etme masrafı da böylelikle azalıyor. Tüm bunlar karbon emisyonunu azaltmaya da yardımcı oluyor.

Edge computing alanlar için gerçek vakitli izleme ve yönetim

Yeni KGK’ların sunduğu uzaktan izleme ve idare özelliği edge computing alanlarda sürdürülebilirlik amaçlarına ulaşılmasına da katkıda bulunuyor. Bu sistemler, bağlanabilirlik, gerçek vakitli izleme ve idare için bilgi topluyor ve kurumsal idare sistemiyle uyumlu çalışıyor. Böylelikle aygıt bilgileri, izleme ve idare platformu yahut üçüncü tarafların Kurumsal Ağ İdare Sistemi ile entegre süreç yapabiliyor. Bu bilhassa birlikte, bakım yapmak ve sorun gidermek için teknisyenler uzaktan müdahale yapabiliyor. Böylelikle bağlı yükleri yine başlatmak, akü sıhhatini ve performansını uzaktan yönetmek üzere pek çok avantajdan yararlanmak ve vakitten tasarruf ve verimlilik sağlamak mümkün. 

Tüm bu özellikleriyle yeni jenerasyon, yüksek verimli KGK sistemleri, süratle artan güç maliyetlerini yönetmek, çoklu sistemleri gerçek vakitli bilgiye dayalı olarak uzaktan denetim etmek ve grupların hakikat ve verimli biçimde çalışmasına imkan sağlamak üzere pek çok yarar sağlarken, sürdürülebilirlik maksatlarına ulaşılmasında da değerli bir rol oynuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir