Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Schneider Electric, İlk Yarıyıla Ait Sürdürülebilirlik Etkisi Sonuçlarını Açıkladı

Schneider Electric, İlk Yarıyıla Ait Sürdürülebilirlik Etkisi Sonuçlarını Açıkladı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0

Güç idaresi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, sürdürülebilirlik alanında güçlü taahhütleri doğrultusunda, yılın birinci altı ayında elde ettiği başarılı sonuçları paylaştı. 

2023 yılının ikinci çeyreğinde şirket, 2021-2025 yıllarını kapsayan Çevresel, Toplumsal ve Yönetişim (ESG) programında yarı devri tamamlamış oldu. 11 global ve 200’e yakın lokal gayesi içeren bu program kapsamındaki ilerlemeyi her çeyrek periyotta paylaşan Schneider Electric, programın birinci iki buçuk yılına, pak ve sağlam güce erişim sağlamaya yönelik teşebbüslerinin kıymetli ölçüde genişletilmesi ile damgasını vurdu. Yeşil gelirlerindeki istikrarlı büyüme ve müşterilerinin CO2 emisyonlarını azaltmaya yönelik değerli çalışmaları da elde edilen bu gelişimde kıymetli bir rol oynadı. 

Bu süreçte Schneider Electric tedarik zincirinde yeni bir yapılanmaya imza attı ve sürdürülebilir ambalaj ve gereçler alanında kıymetli bir gelişim sağladı. Böylelikle tedarikçilerinin operasyonları kaynaklı emisyonların azaltılmasında da güçlü sonuçlar elde etti. Bu kapsamda ‘insana yakışır iş’ teşebbüsünü de başlatan Schneider Electric, kapsamlı sürdürülebilir paha zinciri çalışmalarını hızlandırmaya odaklanıyor.

Programın birinci yarısında elde ettikleri sürdürülebilirlik performansı ve sonuçlarından duydukları memnuniyeti söz eden Schneider Electric Strateji ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gwenaelle Avice-Huet, “Sürdürülebilirlik Tesiri girişimlerimizi kısa vadeli süratli kazanımlar yerine, uzun soluklu dönüşüm seyahatleri olarak tasarlıyor ve uyguluyoruz. Bu doğrultuda 5 yıllık programımızda değerli sonuçlar elde ettik ve ikinci yarı devirde de başlattığımız pek çok teşebbüsün ivme kazanacağına ve böylelikle bu sonuçları daha da güçlendireceğimize inanıyoruz. Bir tesir şirketi olarak iklim ve toplum odağında çalışmalarımızı aralıksız sürdürecek, bu seferberliğe herkesi dahil ederek dünyamızın geleceğine yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Sürdürülebilirlik çalışmalarıyla dünya başkanları arasında

Schneider Electric, yılın 2. çeyreğinde kararlılıkla uyguladığı sürdürülebilirlik çalışmaları sonucunda, 2023 yıl sonu gayesi olan 10 üzerinden 6 Sürdürülebilirlik Tesiri puana süratle yaklaşıyor; şirketin yarıyıl puanı 5,28 olarak gerçekleşti. Şirket, bu periyotta bağımsız kurumlar tarafından sunulan ödüllerle de sürdürülebilirliğe olan güçlü tesirini kanıtladı. 

Schneider Electric yılın 2. çeyreğinde, güç verimliliği ve döngüsellik odaklı fuar standı dizaynıyla iF Tasarım Ödülü’ne layık görüldü, tıpkı vakitte sekiz yıl üst üste yer aldığı Gartner Tedarik Zinciri Listesi’nde bu yıl, ‘İlk 25’te 1. sırada gösterildi. Yüksek bir kalite ve şeffaflıkla yürüttüğü ESG bilgilendirme ve raporlama çalışmaları kapsamında 2023 Şeffaflık Ödülleri’nde özel mükafatla onurlandırılan Schneider Electric, çalışanlarına verdiği paha ve adil fiyat siyasetiyle da Fair Wage Network sertifikasını almaya hak kazandı.

Yılın ikinci çeyreğinde güçlü iş birlikleriyle de ehemmiyet çıkan Schneider Electric, Memleketler arası Güç Ajansı’nın (IEA) yıllık global konferansında, 2030 yılına kadar güç verimliliği düzgünleştirme oranını iki katına çıkarmak için başlatılan Versailles 10×10 hareket planı kapsamında hükümetler ve CEO’larla iş iştirakine imza attı. 

Aynı vakitte, şirket hissedarlarının %97,67’si birinci ‘Say on Climate’ önergesinde Schneider Electric’in dekarbonizasyon planını destekledi. Böylelikle şirket, geleceğe dair güçlü bir yol planı ile sürdürülebilirlik çalışmalarına sürat katacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir