Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Schneider Electric, ecoDrone’lar Aracılığıyla Tohum Toplarını Doğa ile Buluşturuyor

Schneider Electric, ecoDrone’lar Aracılığıyla Tohum Toplarını Doğa ile Buluşturuyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0
  • Sürdürülebilirlik alanında global bir başkan olan Schneider Electric, Türkiye’de doğal alanların güçlendirilmesi ve sürdürülebilir bir gelecek yaratılması için ecording iş birliği ile Tohum Hareketini başlattı.
  • Tohum Hareketine kayıt olarak yapılan fiyatsız müracaatlarla her bir iştirakçi için bir tohum topunu tabiatla buluşturan Schneider Electric, Türkiye’ye 125.000 ağaç kazandırmayı hedefliyor. 
  • Proje kapsamında kırsal bölgelerde yaşayan bayanlar için de gelir kaynağı yaratılıyor.

Enerji idaresi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, 5 Haziran Dünya Etraf Günü’nde başlattığı tohum topu projesiyle ormanlaştırma çalışmalarını destekliyor. ecording iş birliğiyle yürütülen proje kapsamında Schneider Electric, fiyatsız olarak her bir kayıt yaptıran kişi için bir tohum topunu Muğla bölgesinde tabiat ile buluşturuyor. ecoDrone’lar aracılığıyla gerçekleştirilen bu çalışmada, tohum toplarını kırsal bölgelerde yaşayan ve iklim krizinin tesirleri ile toplumsal ve ekonomik zorluklar yaşayan bayanlar hazırlıyor ve böylelikle sürdürülebilir bir gelir kaynağı elde ediyorlar.

Schneider Electric’in tohum hareketine katılmak için kampanya linki aracılığıyla müracaat yapmak kâfi. Link üzerinden yönlendirmelerle iştirakçiler diledikleri tohum tipini seçiyor ve hiçbir fiyat ödemeden tohum toplarının tabiat ile buluşmasına dayanak oluyorlar. Ayrıyeten bu tohumların tabiattaki seyahatlerini online olarak takip etme fırsatı da yakalıyorlar.

Schneider Electric ve ecording iş birliğinde gerçekleştirilen proje, Türkiye’de global iklim değişiminin çevresel, ekonomik ve toplumsal tesirleri ile gayret için gerekli tahlilleri sunarken, toplumsal şuur ve farkındalığa da hizmet ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir