Satranç Tutkunları Aliağa’da Buluştu

Aliağa Belediyesi’nin bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı aktiflikleri kapsamında düzenlediği ‘KYME Satranç Turnuvası’na Türkiye’nin birçok kentinden 248 atlet katıldı.

İki gün boyunca büyük bir heyecana sahne olan turnuvada Aliağalı 5 atlet dereceye girerken 8 yaş ve altı kategoride Yusuf Kaan Ünsal, açık kategoride ise Atakan Mert Biçer birinci oldu. Ahmet Efe Yaşar, Süleyman Yalım ve Mehmet Bartu Şahin de turnuvada derece yapma başarısı gösteren Aliağalı atletlerden oldular.  

Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü ile Türkiye Satranç Federasyonu İzmir Vilayet Temsilciliği iş birliğinde Aliağa Belediyesi Enka Spor Salonu’nda organize edilen turnuvanın birinci atağını Aliağa Belediye Lider Yardımcısı Hakan Şimşek yaptı.

Turnuva, 8 yaş ve altı kategorisi, 10 yaş altı ve kategorisi ile açık kategori olarak üç farklı kategoride oynandı. İsviçre sisteminin kullanıldığı turnuva 7 tıp üzerinde sportmen başına 35’+30″ mühletle oynandı.  

Turnuva sonunda dereceye giren sportmenler için ödül merasimi düzenlendi. 8 yaş ve altı kategorisinde Aliağalı Yusuf Kaan Ünsal birinci, Arda Topçuoğlu ikinci, Vatan Ayaz İtina üçüncü, Miray Demirbaş dördüncü, Sencer Mersin beşinci oldu. 10 yaş ve altı kategorisinde Bora Savran birinci, Kaan Acun ikinci, Cet Alaşahin üçüncü, Ahmet Efe Yaşar dördüncü, Mete Dağgül beşinci oldu. Açık kategoride Atakan Mert Biçer birinci, Ali Cüvitoğlu ikinci, Süleyman Yalım üçüncü, Cihan İnan Çelik dördüncü, Mehmet Bartu Şahin beşinci oldu. En güzel Aliağalı atletler kategorisinde ise Atakan Mert Biçer birinci, Süleyman Yalım ikinci, Mehmet Bartu Şahin üçüncü, Ufuk Özkan dördüncü, Efdal Öztürk beşinci oldu.

Turnuvada dereceye giren atletlere ödül ve madalyalarını Aliağa Belediye Lider Yardımcısı Hakan Şimşek takdim etti. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*