Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Sağlık

Sağlık

Havaların ısınmasıyla pikniklerde kene riskine dikkat!

gelenekselhaber
0 2

Kenelerden bulaşan hastalıkların kenelerin doğada yaygın olarak bulundukları bahar ve yaz aylarında daha fazla görüldüğünü kaydeden Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr.

Sağlık

NPİSTANBUL Hastanesi 5. kez yenilenen JCI Akreditasyon Belgesini aldı

gelenekselhaber
0 1

NPİSTANBUL Hastanesi, JCI (Joint Commission International) denetiminden beşinci kez başarıyla geçerek, sağlık hizmetlerindeki yüksek standartlarını bir kez daha kanıtladı.

Sağlık

Şekerli gıdalar tüketildikten sonra dişler fırçalanmalı

gelenekselhaber
0 10

Ülkemizde çocuklarda diş çürüğüne rastlanma oranının oldukça yüksek olduğunu belirten İstanbul Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.

Sağlık

Uzmanı uyardı! Etler oda sıcaklığında bekletilmemeli, hemen buzdolabına konulmalı!

gelenekselhaber
0 10

Etlerin hava almayan kaplarda, vakum paketleme, streç film, sızdırmaz poşetler kullanılarak saklanabileceğini kaydeden uzmanlar, etlerin, 6 ay ila 1 yıla kadar dondurucuda saklanabileceğini kaydediyor.

Sağlık

Kurban Bayramı’nda sağlıklı beslenme

gelenekselhaber
0 12

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Anne Şehir Sağlıklı Yaşam merkezlerinde üyelere, Kurban Bayramında dikkat edilmesi gereken sağlıklı beslenme konusunda seminer verildi.

Sağlık

Bayramda bu beslenme hatalarını yapmayın! Bol su için, sebze tüketimini ihmal etmeyin

gelenekselhaber
0 7

Kurban bayramında sıkça yapılan beslenme hatalarına değinen Beslenme ve Diyet Uzmanı Hülya Yiğit, “Et, kesimden sonra serin bir ortamda en az 4-5 saat bekletilmeli ve en az 24 saat sonra tüketilmeli.