Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Sabancı Vakfı Hibe Programı’nın 2024 Yılı Başvuruları İçin Son Tarih 9 Şubat

Sabancı Vakfı Hibe Programı’nın 2024 Yılı Başvuruları İçin Son Tarih 9 Şubat

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0

Sabancı Vakfı’nın bayan, genç ve engelli bireylerin eşit fırsatlara sahip olmaları ve topluma faal iştirak sağlayabilmeleri gayesiyle sürdürdüğü Hibe Programı’nın yeni periyot müracaatları 9 Şubat tarihine kadar devam ediyor. 

Sabancı Vakfı’nın, sivil toplumun güçlenmesine ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunma amacıyla 2007 yılından bu yana uyguladığı Hibe Programı’nın yeni periyot müracaatları devam ediyor. Sivil toplum kuruluşlarının eğitim ana başlığı altında gerçekleştireceği projelerin destekleneceği Hibe Programı için başvurular 9 Şubat tarihine kadar online olarak gerçekleştirilecek. Hibe Programı müracaatları ve müracaat kriterleri hakkında ayrıntılı bilgiye sabancivakfi laşılabiliyor.

Sabancı Vakfı Hibe Programı’ndan yararlanacak projelere 600 bin TL ile 1 milyon TL arasında hibe dayanağı sağlanarak toplam 8 milyon TL destek verilecek. Seçilen projelerin en erken 17 Temmuz 2024’te başlaması ve en geç 16 Temmuz 2025 tarihinde sona ermesi, temel faaliyetlerinin de Türkiye hudutları içerisinde olması gerekiyor. Müracaat yapacak sivil toplum kuruluşlarının en az bir ortak ile başvurmaları bekleniyor. 

Sabancı Vakfı, Hibe Programı’na müracaat yapacak kurumların, nitelikli eğitime eşit erişimkız çocuklarının eğitime devamı, erken yaşta ve zorla evliliklerle çaba, haklara dair farkındalık ve güçlenme, bağımsız hayat ve erişilebilirlik, iklim değişikliği ile mücadele gibi alt temalardan en az birine değinen projelerini bekliyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir