Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Rekor Katılımla Koşulacak

Rekor Katılımla Koşulacak

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Avrupa’nın en güzelleri ortasında gösterilen N Kolay İstanbul Yarı Maratonu, 30 Nisan 2023 Pazar günü 18. defa koşulacak. Tarihi Yarımada’nın büyüleyici atmosferinde gerçekleştirilecek yarış, 60 ülkeden 12.300 kişilik rekor iştirakle start alacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen ve dünyanın en süratli parkurlarından birine sahip olan N Kolay İstanbul Yarı Maratonu, Tarihi Yarımada’da 30 Nisan Pazar günü 18. defa koşulacak. World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) Gold Label kategoride yer alan N Kolay  İstanbul Yarı Maratonu, 60 farklı ülkeden 12.300 atletin iştirakiyle gerçekleştirilecek. 

TARİHİ  PARKURDA EŞSİZ DENEYİM

Dünyanın en âlâ 9 yarı maratonu ortasında gösterilen N Kolay İstanbul Yarı Maratonu; iştirakçilere 21K, 21K Paten ve 10K’lık kategorilerde yarış imkanı tanıyor. Tarih boyunca farklı medeniyetlerin merkezi olan parkuru ve eşsiz Haliç görüntüsüyle atletlere eşsiz bir tecrübe sunan N Kolay İstanbul Yarı Maratonu, 30 Nisan Pazar günü 07.30’da paten yarışıyla start alacak. 10K yarışı 08.10’da başlarken, seçkin atletler ve 21K startı 09.30’da verilecek. N Kolay 18. İstanbul Yarı Maratonu TRT Spor Yıldız ve Spor İstanbul Youtube kanalından naklen yayınlanacak.

REKORTMEN ATLETLER BASIN TOPLANTISINDA

N Kolay 18. İstanbul Yarı Maratonu basın lansmanı, 28 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek. Maltepe Kenan Onuk Atletizm Pisti’nde düzenlenecek basın toplantısı saat 11.00’de başlayacak. İstanbul Yarı Maratonu’nda 2021’de bayanlar dünya yarı maraton rekorunu kıran Kenyalı bayan atlet Ruth Chepngetich ve 2023’ün en âlâ yarı 3. maraton derecesine imza atan Kenyalı erkek atlet Charles Kipkurui Langat basın toplantısında yer alacak. N Kolay 18. İstanbul Yarı Maratonu’nda Türkiye’yi temsil edecek seçkin bayan atletler ortasında yer alan Yayla Gönen de basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayacak. Yayla Gönen, bu yıl Sevilla Maratonu’nda elde ettiği 2:29:10’luk müddetiyle Türk Atletizm tarihindeki en güzel üçüncü dereceyi koşarak kıymetli bir muvaffakiyete imza attı. 

YARIŞ PARKURU

N Kolay İstanbul Yarı Maraton Parkuru başlama noktası, Yenikapı Miting Alanı önünde bulunan Yenikapı otobüs durağı olacak. Buradan start alan yarış, kıyı yolu Kennedy Caddesi boyunca Kumkapı, Cankurtaran, Çatladıkapı, Sarayburnu, Sirkeci ışıklar, Eminönü’nden Karaköy istikametine saparak Galata Köprüsü’nü geçerek devam edecek. Köprü bitimindeki ışıklardan “U” dönüşü yapan yarış, Eminönü, Unkapanı, Cibali, Abdülezelpaşa Caddesi, Ayvansaray, Haliç Köprüsüne varmadan Fatih İlçe hududundan “U” dönüşü yaparak geri dönecek, tıpkı kıyı yolunu kullanarak Yenikapı’ya kadar koşulacak ve başladığı noktada son bulacak. N Kolay İstanbul Yarı Maratonu parkuru 30 Nisan Pazar günü 05.30 ile 13.30 ortası trafiğe kapalı olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir