Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Raif Türk’ün adı fuarizmir’de yaşatılacak

Raif Türk’ün adı fuarizmir’de yaşatılacak

gelenekselhaber gelenekselhaber -
7 0

Türk doğal taş bölümünde yaptığı işlerle büyük izler bırakan ve Marble İzmir Milletlerarası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na değerli katkıları olan geçtiğimiz Ekim ayında ömrünü yitiren Tüm Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği (TÜMMER) Onursal Lideri, iş insanı Raif Türk’ün ismi, fuarizmir’de yer alan meydana verildi.

Meydana Raif Türk’ün isminin verilmesi nedeniyle düzenlenen merasime, Türk’ün ailesi, bölüm temsilcileri ve İZFAŞ yöneticileri katıldı. Merasimde konuşan Raif Türk’ün eşi Yıldız Türk, “Eşim; ismiyle, yaptıklarıyla ve insani istikametiyle bize onurlu bir miras bıraktı. Gösterilen vefa örneği için İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’e, İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı’ya, TÜMMER’e ve bölüm temsilcilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Kardeşi Refik Türk, “Raif Türk’ün taşa vurduğu bir çekiç sesinin bugün burada, bu meydanda anılması bizim için gurur vesilesidir. Bu vefa örneğini gösterenlere teşekkür ediyoruz” dedi. 

İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, “Raif Türk, doğal taş bölümünde yaptığı işlerle büyük bir iz bırakmış, Marble İzmir Fuarımıza kıymetli katkıları olan bir isimdi. Bu meydanın açılışıyla birlikte, kesime olan katkıları hepimiz tarafından hatırlanacak ve Raif Türk’ün ismi burada sonsuza kadar yaşayacak” diye konuştu.

TÜMMER İdare Konseyi Lideri Hanifi Şimşek de “Raif ağabey, her gezdiği yeri daima aydınlattı. Yaptıkları anlatmakla bitmiyor. Hem madende hem mermerde hem de makine kısmında çok takviyeleri oldu. İsminin bu meydanda yaşatılması nedeniyle Sayın Tunç Soyer’e, Canan Karaosmanoğlu Alıcı’ya, TÜMMER idare şurası üyelerine ve pahalı liderlere çok teşekkür ediyorum. Yolunda yürümeye devam edeceğiz” diyerek hislerini lisana getirdi. 

Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Aydındağ, TOBB Türkiye Madencilik Meclisi Lideri İbrahim Halil Kırşan, Türkiye Madenciler Derneği Lideri Ali Emiroğlu, Maden Sanayii Patronları Sendikası Lideri Naci İlci, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Geçmiş Devir Lideri Aydın Dinçer, Ege Maden İhracatçıları Birliği Geçmiş Periyot Lideri Mevlüt Kaya da yaptıkları konuşmalarda Raif Türk’ün dala olan katkılarını ve yardımsever kişiliğini vurguladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir