Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. QNB Finansinvest Yatırım Okulu hayata geçti

QNB Finansinvest Yatırım Okulu hayata geçti

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

QNB Finansinvest, yatırım dünyasına yeni giriş yapan ve geleceğine yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için finansal okur yazarlık düzeyini artırabilecekleri Yatırım Okulu platformunu sundu. Son devirde sermaye piyasalarında artan yatırımcı sayısına odaklanan kurum, alanındaki uzmanlığını bu platforma taşıdı.

Yatırım Okulu platformu yatırımcılara, yatırım dünyasındaki eser çeşitliliği ve zenginliği içerisinde, alternatif yatırım eserlerinin ayrıntılı bilgileri ve riskleri açısından rehber olmayı amaçlıyor. A’dan Z’ye yatırıma dair tüm bilgileri kapsayan içerikleriyle, finansal okuryazarlık düzeyini ve hane halkının tasarruf yapma farkındalığını artırıyor. Başka yandan kesime dahil olmuş ve yatırım yapmaya başlamış şahısların yatırımcı davranışlarını profesyonel düzeylere taşırken, yatırımcıların sermaye piyasalarına olan iştirakini artırıyor. 

QNB Finansinvest Genel Müdürü Pamir Karagöz, “Finans alanında uzman bir kurum olarak, bu alandaki çalışmalarda öncü olmayı kendimize vazife olarak benimsiyoruz. 7’den 70’e herkesin finansal okuryazarlığını artırmak ve yatırım dünyasını anlamasına katkı sağlamak maksadıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Düşük finansal okur müelliflik düzeyine sahip ferdi yatırımcılar, ürün ve hizmet seçimleri sırasında risk idaresi yapamadıkları için yanlışlı tercihlerde bulunabiliyor. Eserlere ilişkin kısıtlı bilgiye sahip olmalarından ötürü etraftaki duyumlardan çok fazla etkileniyor. Bu platform bu kitlenin geniş eser çeşitliliğini öğrenmesine, varlıklı içerikleriyle yatırım konusunda derinleşmesine imkan sağlayacak ve yol gösterici olacaktır. Birikimlerini hakikat kıymetlendirmek isteyen ve alternatif getiri fırsatı arayan herkesi Yatırım Okulu platformumuzu takip etmeye davet ediyoruz.

Diğer yandan sürdürülebilirlik, günümüzde finansal muvaffakiyetin vazgeçilmez bir ögesi haline geldi. Artan çevresel ve toplumsal şuur, yatırımcıların ve tüketicilerin sürdürülebilirlik kriterlerini finansal karar alma süreçlerinde dikkate almalarına neden oluyor. Bu nedenle, finans şirketleri için sürdürülebilirlik yalnızca bir seçenek değil, tıpkı vakitte gelecekteki muvaffakiyetlerinin temelini oluşturan bir gereklilik. QNB Finansinvest olarak sürdürülebilirlilk alanında yaptığımız tüm çalışmalarımızı QNB Finansbank ‘Dünyayla1’ vizyonu altında gerçekleştiriyoruz.   Finansal gelecekte muvaffakiyet için sürdürülebilirlik stratejileri belirlemek ve uygulamak, finans şirketlerinin rekabet avantajını sürdürmelerini sağlayacak. Yatırımcılarımızı bu hususta da bilinçlendirmeye ve farkındalık yaratmaya ihtimam gösteriyoruz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir