Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Patiler Kent Ormanı’nda yarıştı!

Patiler Kent Ormanı’nda yarıştı!

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0

Lüleburgaz Belediyesi’nin mesken sahipliği yaptığı Irk Standartları Yarışı Trakya Şampiyonası sona erdi. Geçtiğimiz hafta sonu iki gün süren ve 640 köpeğin yer aldığı yarışta renkli imgeler ortaya çıktı. Yarışın finalinde ünlü köpek eğitmeni Uğur Kurşun’un frizbi ve müdafaa eğitimi büyük ilgi gördü.

Lüleburgaz Belediyesi, Allianz Türkiye ve Avrasya Köpek Irkları Federasyonu iş birliğiyle gerçekleştirilen Irk Standartları Müsabakası Trakya Şampiyonası Lüleburgaz Kent Ormanı’nda düzenlendi. 3-4 Haziran tarihlerinde iki gün boyunca dolu dolu etkinliklerle gerçekleştirilen müsabakada sahipleriyle birlikte 640 köpek yer aldı. Köpeklerin çok sayıda alandaki eğitimlerinin derecelendirildiği müsabakanın sonunda dereceye giren can dostlara madalya ve mama verildi. Dereceye giren köpeklere ve sahiplerine madalya ve kupalarını CHP Kırklareli Milletvekili Fahri Özkan, Lüleburgaz Belediye Lider Yardımcısı Gökhan Kaya Atay ve Lüleburgaz İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Cihan Fazilet verdi.

Frizbi gösterisi nefes kesti!

Öte yandan yarışta en çok ilgi gören kısım ise Türkiye’nin dünyaca ünlü köpek eğitmeni Uğur Kurşun’un gerçekleştirdiği frizbi gösterisi oldu. Kurşun’un attığı frizbileri birer birer yakalayan eğitimli köpekler büyük alkış aldı. Yarışın sonunda ise iştirakçiler ve eğitmenler hatıra fotoğrafı çekildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir