Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Osmangazi’de ikisi bir arada hizmet

Osmangazi’de ikisi bir arada hizmet

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Osmangazi Belediyesi tarafından Yunuseli Mahallesi’ne kazandırılan, bünyesinde hem otopark hem de kapalı pazar yerinin bulunduğu örnek tesis, AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala’nın da katıldığı merasimle hizmete açıldı. Açılış merasiminde konuşan Ala, Osmangazi’nin adeta ilmek ilmek dokunarak hizmetlerle donatıldığını söyledi.

Gerek pazarcı esnafının daha uygun koşullarda çalışması gerekse vatandaşların hijyenik ve sağlıklı ortamlarda alışveriş yapabilmeleri ismine bugüne kadar ilçenin birçok noktasına kapalı pazar alanları inşa eden Osmangazi Belediyesi, Yunuseli Mahallesi’ne de üstü kapalı çağdaş bir pazar alanı kazandırdı. Toplam 3 bin metrekare alana sahip Yunuseli Kapalı Pazar Alanı’nın üst katı 100 araç kapasiteli otopark, alt katı ise 115 tezgâh kapasiteli kapalı pazar alanı olarak hizmet vermeye başladı.

Vatandaşlara konforlu alışveriş imkânı sunan Yunuseli Kapalı Pazar Alanı ve Otoparkı’nın Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’ın mesken sahipliğinde gerçekleşen açılış merasimine; AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, AK Parti Bursa Milletvekili Refik İhtimam, AK Parti Bursa Vilayet Lideri Davut Gürkan, Bursa Büyükşehir Belediye Lider Vekili Arif Bayrak, AK Parti Osmangazi İlçe Lideri Ufuk Cömez, mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış merasiminde konuşan Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, belediye olarak kadim kent Bursa’ya sahip çıktıklarını belirterek, “Osmangazi Belediyesi olarak çalışma arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız çalışmalarla kentimizin kültürüne, bedellerine, yeşiline sahip çıkıyoruz. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi ile Bursa’mızı 136 ülke ile buluşturduk. Kentin çöküntü bölgelerini kentsel dönüşüm projeleriyle yeniledik. Örnek bir kentsel dönüşüm projesi olan Osmangazi Meydanı ile kentimize hoş bir imza atıyoruz. Kent merkezine yeni işlev kazandırarak yeni bir cazibe merkezi oluşturuyoruz. Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi (BAREM) ile Türkiye’de toplumsal belediyeciliğin en tepe projesini hayata geçirdik. Tarihi mirasa sahip çıkma noktasında da öncü bir belediyeyiz. Hisar bölgesinde 1326 Bursa’sını ortaya çıkarıyoruz.” dedi.

Osmangazi yatırımlarla gelişiyor

Osmangazi’nin gelişim bölgeleri olan Yunuseli, Hamitler, Güneştepe, Demirtaş ve Panayır’da 2009 yılından itibaren 49 bin 914 yeni konut kazandırıldığını tabir eden Lider Dündar, “Deprem jenerasyonunda olan Bursa’da 50 bin inançlı ve planlı konut inşa etmiş olduk. 10 yıllık süreçte sarsıntıya güçlü ve çağdaş bir kent için çalışıyoruz.” diye konuştu. Yunuseli, Yenibağlar ve Güneştepe’nin 180 bin nüfuslu bir bölge olduğuna dikkat çeken Dündar, bu bölgenin gelişimiyle birlikte toplumsal donatı alanlarını da kazandırdıklarını kaydetti. Macera Bursa’nın bölgeye inşa ettikleri en hoş projelerden biri olduğunu anlatan Lider Dündar, “Yunuseli Mahallemizi bugüne kadar birçok yatırımla buluşturduk.  Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı başta olmak üzere, 15 tane park, bisiklet yolları, asfalt çalışmaları ve cami etraf düzenleme çalışmalarıyla birlikte bu mahallemiz Bursa’nın beğenilen semtlerinden biri oldu.” diye konuştu.

Osmangazi’de pazar alanlarını sokaklardan kaldırdıklarını ve daha çağdaş alışveriş yerlerine dönüştürdüklerini söz eden Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, “Yunuseli Mahallemize de gerek mimarisi gerekse işlevselliği ile kıymet katan bir tesis hizmete sunuyoruz. Üst katı otopark, alt katı ise kapalı pazar alanı olarak hizmet veren bu pazar alanımız bu bölgedeki kıymetli bir muhtaçlığı karşılıyor. Mevcut pazar yerlerinin üstü açık olduğu için bilhassa yağışlı havalarda alış veriş yapmak güç oluyordu. Bu tesisin açılmasıyla birlikte bu sorunumuz son bulacak. Ayrıyeten üst katının otopark olması da çok değerli. Pazara aracımızla geldiğimizde nereye park edeceğimizi düşünmek durumunda kalmayacağız. Pazar kurulan günlerde, araçların caddelere park etmesinden ötürü trafik sıkışıklığı da yaşanmamış olacak. Bursa’mıza, ilçemize pazarcı esnafımıza güzel olsun.” diye konuştu.

Ala: “Osmangazi, ilmek ilmek dokunarak hizmetlerle buluşuyor”

AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala da yaptığı konuşmada Bursa’nın birbirinden hoş hizmetlerle donatıldığına vurgu yaptı. Osmangazi Belediyesi’nin hoş bir hizmetini daha vatandaşlara sunmanın memnunluğunu yaşadıklarını söz eden Ala, “Osmangazi Belediyemiz tarafından kazandırılan bu hoş ve çağdaş pazar alanı esnafımıza ve vatandaşlarımıza iyi olsun. Rabbim bereketli yararlar nasip etsin. Pazarcımız, ihracatçımız, yatırımcımız, üreticimiz, çalışanımız, çalışanımız, memurumuz, çiftçimiz, daima birlikte yeni bir Türkiye inşa ediyoruz. Etrafımızda bu kadar sorun varken dünyadaki 122 ülkeden daha fazla ihracat yapabilen Bursa’nın merkezindeyiz. Bu tesisin inşasında, Türkiye’nin gelişmesinde her bir pazarcımızın da tuğlası var. Her insanımızın büyük emeği var. Bana bazen kent dışında ‘Bursa nasıl?’ diye soruyorlar. İki sözle özetliyorum. Üreten kent, hizmet eden kent. Bu kentte herkes bir iş yapıyor, üretiyor. Osmangazi Belediye Liderimiz Mustafa Dündar, bu kentte ilmek ilmek dokuduğu hizmetleri anlattı.  Her mahallede, her sokakta hizmetleri var. Bizim misyonumuz, milletimize hizmet etmek. Yaptığımız hizmetlerin kalitesini yükseltmektir. Bu yüzden hepimize istikrar lazım.” dedi.

Yunuseli Mahalle Muhtarı İbrahim Bahar ve Seyyar Pazarcılar Odası Lideri Refik Aksu da, yapılan hizmetten ötürü Lider Dündar’a teşekkür etti.

Konuşmaların akabinde Osmangazi İlçe Müftüsü Mehmet Uzun’un duasıyla yeni pazar alanının açılış kurdelası kesildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir