Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Osmangazi’de her mahalleye ayrı hizmet

Osmangazi’de her mahalleye ayrı hizmet

gelenekselhaber gelenekselhaber -
5 0

Osmangazi Belediyesi, ilçede misyon yapan muhtarlara yeni ve çağdaş hizmet binaları kazandırmaya devam ediyor. Demokrasinin uç beyefendileri olan muhtarların daha düzgün koşullarda hizmet vermesini sağlayan Osmangazi Belediyesi, Altınova Mahallesi’ne de yeni muhtarlık binası kazandırdı.

Altınova Mahallesi’ne yeni inşa edilen muhtarlık binasının açılış merasimine; Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’ın yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, AK Parti Osmangazi İlçe Lideri Ufuk Cömez, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Açılış merasiminde konuşan Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, Osmangazi’de her alanda hizmet ürettiklerini belirterek, “Osmangazi Belediyesi olarak Bursa’ya hitap eden, Bursa’yı Bursa dışına taşıyan birçok yapıta imza attık. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, BAREM, Osmangazi Meydanı üzere vizyon projeleri yalnızca Osmangazi değil tüm Bursa’nın hizmetine sunuyoruz. Bu büyük yapıtları hayata geçirirken mahallelerimizi de ihmal etmiyoruz. Vatandaşlarımızın muhtaçlığına nazaran hizmetler gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Altınova Mahallesi’ndeki eski muhtarlık binasının yerine yeni bir muhtarlık binası inşa ettiklerini söyleyen Lider Dündar, “Osmangazi’de hizmet üretirken muhtarlarımızdan büyük güç alıyoruz. Muhtarlarımızın çalışma kurallarını yenilemek için çaba gösteriyoruz. Altınova Mahallemize de yeni bir muhtarlık binası kazandırdık. İlçemize mahallemize iyi olsun.” diye konuştu.

Başkan Dündar, ayrıyeten Altınova Mahallesi’nde bulunan Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi’nin yenilenmesi için belediye olarak gerekli planları hazırlayıp bakanlığa teslim ettiklerini, yeni hastanenin inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacağını kelamlarına ekledi.

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç da Osmangazi’de her gün farklı bir hizmetin açılışında bir ortaya geldiklerini söz ederek, “Bir tarafta her gün bir eser kazandırmaya çalışan, gücünü ortaya koyan ve milleti için gece gündüz demeden çaba eden takımlar var. Öteki tarafta da bizim yaptığımız bu icraatları nasıl boşa çıkarırız, kıymetsiz kılarız diye çalışan bir masa var. İnşallah milletimizle birlikte Osmangazi’mizi, Bursa’mızı, Türkiye’mizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Yaptığı hizmetlerden ötürü Liderimiz Mustafa Dündar ve takımına çok teşekkür ediyorum.” tabirlerini kullandı.

Altınova Mahalle Muhtarı Mehmet Karaoğlu da mahalleye yaptığı hizmetlerden ötürü Lider Dündar’a teşekkür etti. Konuşmaların akabinde yeni muhtarlık binasının açılış kurdelası kesildi. Açılışın akabinde Milletvekili Ahmet Kılıç ve Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, mahalle sakinleriyle bir ortaya gelerek sohbet etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir