Nissan 2023 mali yılı için ilk yarı sonuçlarını açıkladı

Nissan 2023 mali yılı için birinci yarı sonuçlarını açıkladı

Nissan Motor Co., Ltd. bugün 30 Eylül 2023 tarihinde sona eren altı aylık periyoda ait finansal sonuçlarını açıkladı ve 2023 mali yılı için tüm yıl gelir ve kâr görünümünü üst istikametli yeniledi.

2023 mali yılı birinci yarı finansal sonuçları

Konsolide net gelir 1,40 trilyon yen artışla 6,06 trilyon yen olurken, konsolide faaliyet kârı 180,1 milyar yen artışla 336,7 milyar yene yükseldi ve faaliyet kârı marjı %5,6 oldu. Net gelir 296,2 milyar yen olarak gerçekleşti.

Çin’deki satış hacmi, artan rekabet ve mahallî markaların öncülüğünde yeni güç araçlarına geçişin hızlanması nedeniyle düşmesine karşın, öbür bölgelerdeki satışlar bir evvelki yıla nazaran kıymetli ölçüde arttı. Artan gelirler ve faaliyet karı temel olarak güzelleşen operasyonel performans ve bir evvelki yıla nazaran artan konsolide ünite satışlardan kaynaklandı.

Nissan Lideri ve CEO’su Makoto Uchida hususla ilgili şunları söyledi: “Nissan NEXT dönüşüm planımızın son yılında faaliyet kârımızda yıldan yıla değerli güzelleşmeler kaydettik. Bu da bizi amaçlarımıza ulaşma ve sürdürülebilir büyüme yolunda ilerletiyor. Ayrıyeten, 2024’ün ikinci yarısından itibaren dört Yeni Güç Aracının piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere Çin’deki faaliyetlerimizi geliştirmek için stratejik adımlar atıyoruz. Bu adımlar bir ortaya geldiğinde, uzun vadeli vizyonumuz olan Nissan Ambition 2030’u gerçekleştirme yolunda ilerlemeye devam ettiğimizi gösteriyor.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*