Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Muğla Büyükşehir Menteşe’nin Kırsal Mahallelerinde Yolları Yeniliyor

Muğla Büyükşehir Menteşe’nin Kırsal Mahallelerinde Yolları Yeniliyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe’nin kırsal mahallelerinde yol bakım, tamirat ve yenileme çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Menteşe’de bugüne kadar 495 km yol imali gerçekleştirirken 27 bin metre otokorkuluk yaptı.

Büyükşehir Belediyesi yetki, misyon ve sorumluluk alanında bulunan yollarda çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşların çağdaş ve inançlı yollarda seyahat etmeleri için çalışmalarını sürdüren büyükşehir takımları asfalt, parke, sinyalizasyon, yol çizgi ve levhalama işlerine devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi takımları Menteşe ilçesinde Çakmak, Turgut, Yenice, Kozağaç, Göktepe, Düğerek, Gevenes, Gökpınar, Günlüce ve Çiftlik Mahallelerinde yol tamir, bakım ve güzelleştirme çalışmalarını sürdürüyor.

495 Km Yol Çalışması Yapıldı

Çalışmalar kapsamında Büyükşehir Belediyesi Menteşe ilçesinde yetki ve sorumluluk alanında bulunan 391 kilometrelik yol ağında 1. ve 2. Kat sathi kaplama ve parke olmak üzere toplam 495 kilometre yol çalışması yaptı. Büyükşehir takımları bunun yanı sıra inançlı yollar için oto korkuluk, yol çizgi üzere farklı çalışmalarına devam ediyor.

Menteşe’de 27 Bin Metre Oto Korkuluk yapıldı

Büyükşehir Belediyesi Menteşe ve mahallelerinde 211 km 1.Kat sathi kaplama, 241 km 2. Kat sathi kaplama, 40 km BSK kaplama, 3,50 km parke kaplama olmak üzere toplam 495,5 km yol çalışması yaptı. Büyükşehir Belediyesi Menteşe’de vatandaşların ve ilçeye tatil için gelen turistlerin, inançlı seyahat etmelerini sağlamak ismine, yol kenarlarında oto korkuluk çalışmaları gerçekleştirdi. Menteşe ilçesinde bugüne kadar 27 bin 360 metre oto korkuluk imalatı yapıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir