Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin sahipsiz hayvanlara iç, dış parazit ve kuduz aşıları yapılması için hizmete aldığı Acil müdahale aracı ilçelerde hizmete başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin sahipsiz hayvanlara iç, dış parazit ve kuduz aşıları yapılması için hizmete aldığı Acil müdahale aracı ilçelerde hizmete başladı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Türkiye’nin en kapsamlı Süreksiz Hayvan Bakımevine sahip olan Muğla Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için acil müdahale aracını devreye soktu. İç donanımında açılır-kapanır muayene masası, serum askısı, ilaç-malzeme dolabı, hayvan taşıma rampası, seyyar taşıma sedyesi, lavabo ve 4 adet kafes bulunan Acil Müdahale aracı sokak hayvanlarının aşılanması için ilçeleri dolaşıyor.

Büyükşehir takımları birinci olarak Muğla’nın Köyceğiz ilçesindeki sokak hayvanlarına müdahale etti. Takımlar sahipsiz hayvanlara iç, dış parazit ve kuduz aşısı yaptı. Sokak hayvanları aşılanarak bulaşıcı hastalıkların da önüne geçiliyor.

Köyceğiz sakinlerinden Mustafa Bozyer “Burada sokak hayvanlarına bakıyoruz, besliyoruz, onları seviyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi de bu sokak hayvanlarının bakımlarını ve aşılarını yapıyor. Bu bahiste belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Buradan vatandaşlara çağrım sokak hayvanlarına berbat davranmasınlar” dedi.

İlke Uslu; “Sokaktaki canlıların yalnızca beslenmesi değerli değil, aşılanmaları ve ilaçlanmaları da kıymetli.”

Köyceğizli hayvansever Prensip Uslu “7-8 yıldır sokak hayvanlarına dayanak olmaya çalışıyorum. Burada hayvanseverler derneğimiz var. Daha çok ferdi çalışmalar yapıyorum. Sokak hayvanlarının beslenme mamalarının doldurulması ve onların aşılarıyla ilgileniyorum. Sokaktaki canlılarımızın yanında olmaya çalışıyorum. Büyükşehir Belediyesi’nin uygulaması çok yeterli. Zira biz ferdî olarak maddi manevi çok zorlanıyoruz. Sokaktaki canlıların yalnızca beslenmesi değerli değil, aşılanmaları ve ilaçlanmaları da çok değerli. İnsanlardan çok şikayet alıyoruz piredir, kenedir şikayetleri çok geliyor. Bu yüzden Büyükşehir Belediyesi’nin aşılaması çok önemli” dedi.

Köyceğiz Gürpınar Mahalle Muhtarı Ramazan Yorulmaz “Muğla Büyükşehir Belediyemiz gezici hayvan bakım aracımız geldi. Burada bulunan sokak hayvanlarının iç ve dış parazitlerini ve kuduz aşılarını yaptı. Sokak hayvanları için verilen bu takviyeden çok memnunuz” dedi.

“Acil Müdahale Aracımız tüm ilçelerimizde misyon yapacak”

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sıhhat Toplumsal İşler Daire Başkanlığı’nda misyonlu Veteriner Tabip Merve Çamlı “Bugün itibariyle Köyceğiz’de sahipsiz sokak hayvanlarının aşılanmasına başladık. Sokaktaki hayvanların iç, dış parazit ve kuduz aşılarını yapıyoruz. Bu çalışmalarımız hayvan bakımevi olmayan tüm ilçelerimizde devam edecek” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir