Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın 1 Mayıs İşçi Bayramı, Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın 1 Mayıs İşçi Bayramı, Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Hak, hukuk, adalet ile işleyen, eşitlik kavramının gerçek manada ruh bulduğu bir ortamda, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan işçilerimiz ortasındaki ayrışma ortadan kalkacak, toplumsal tertip sağlanacaktır.

İşçisiyle, memuruyla, akademisyeniyle, mimarıyla, mühendisiyle, sıhhat çalışanıyla alın teriyle, emek emek üreten tüm işçi kardeşlerimiz insanca bir hayat için çaba vermektedirler. Bu noktada Ulu Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği üzere; “Bizim gözümüzde çiftçi, çoban, personel, tüccar, sanatkâr, tabip kısaca bütün vatandaşların hak, menfaat ve hürriyeti eşittir.”…

Her birimizin ortak temennisi, anne babaların ailesinin temel muhtaçlıklarını çarçabuk giderebildiği, çocuklarımızın yüzünün güldüğü, işçilerimizin hakkını alabildiği, sendikaların patronun baskısı olmadan faaliyetlerini sürdürdüğü, eşit işe eşit fiyat kavramının hayat bulduğu, iş kazalarındaki cezasızlığın son bulduğu, liyakatın temel alındığı hoş günlerde birlik ve beraberlik içerisinde buluşabilmektir.

Bu his ve kanılarla; meydanlardan işçilerin özgür sesinin yükseleceği, bahar tadında, bayram havasında geçecek Mayıs’larda buluşmak temennisiyle 1 Mayıs Emekçi Bayramı’nı kutluyorum.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir